Zmiany na skrzyżowaniu ul. Popiełuszki i Krasińskiego

Zmiany na skrzyżowaniu ul. Popiełuszki i Krasińskiego

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Zakaz skrętu w lewo i skierowanie ruchu na zawrotki – takie zmiany wprowadził Zarząd Dróg Miejskich na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Krasińskiego. Nowa organizacja ruchu już obowiązuje.

Główną zmianą jest zakaz skrętu w lewo z obu kierunków ul. ks. Popiełuszki w ul. Krasińskiego. Kierowcy, którzy chcą wykonać taki manewr, muszą teraz skręcić w prawo, zawrócić na zawrotkach znajdujących się na ul. Krasińskiego, przed ul. Trentowskiego i Sady Żoliborskie, a następnie przejechać skrzyżowanie w kierunku na wprost.

Zamknięta dotąd zawrotka przed skrzyżowaniem z ul. Trentowskiego została przywrócona do ruchu. Do zmian w oznakowaniu pionowym dostosowano oznakowanie poziome. Skręt w lewo z ul. Krasińskiego w ul. Popiełuszki odbywa się bez zmian.

Jak tłumaczą drogowcy, duże natężenie ruchu z kilku kierunków, w tym tramwajowego, powodowało, że kierowcy nie radzili sobie ze skręcaniem w lewo. Duża liczba wypadków, w tym zderzeń bocznych podczas lewoskrętu – i to pomimo działającej sygnalizacji świetlnej – spowodowała, że zdecydowano się na wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ