Zaproszenia na weekend majowy

Zaproszenia na weekend majowy

0
PODZIEL SIĘ

W PLENERZE

ŚRÓDMIEŚCIE W piątek w godz. 10–18 w Łazienkach Królewskich odbędzie się Piknik Europejski z okazji XI rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej z udziałem gościa honorowego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z małżonką. Więcej informacji o pikniku na stronie: www.lazienki-krolewskie.pl.

MODLIN W piątek, sobotę i niedzielę Lotnisko Modlin organizuje Odlotową Majówkę i trzydniowy zjazd food trucków. „Ponad 25 wozów z pysznym jedzeniem z całego świata przyjedzie do Modlina nakarmić nie tylko naszych pasażerów, ale wszystkich chętnych gości, którzy pojawią się tego dnia na lotnisku. Oprócz atrakcji kulinarnych będzie okazja uczestniczyć w Dniu Otwartym Lotniska Modlin (1 maja, piątek). Przygotowaliśmy konkursy z nagrodami, symulatory lotów, zwiedzanie zastrzeżonej strefy lotniska, spotkanie z sokolnikiem, możliwość odbycia lotu widokowego w promocyjnej cenie i wiele innych. W tych dniach dla wszystkich naszych gości przygotowaliśmy specjalną ofertę obejmującą dojazd do lotniska ModlinBusem w cenie 15 zł (po okazaniu vouchera), oraz postój na parkingu długoterminowym w cenie 10 zł za dzień (po okazaniu paragonu z dowolnego food trucku)” – informują organizatorzy.

URSYNÓW W sobotę i niedzielę rozpocznie się Tydzień Historii i Tradycji na Ursynowie. W ramach tygodnia przygotowano wiele imprez i wydarzeń. Więcej na stronie dzielnicy.

 

SPORT

9277544119_cda0227cac_zPRAGA-POŁUDNIE W sobotę na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz finałowy Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań. „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców, udostępniamy specjalny parking na czas meczu. Jednocześnie informujemy, że nie będzie możliwości zakupu biletu w dniu wydarzenia bezpośrednio na parkingu. Zachęcamy także do korzystania z komunikacji publicznej, która w dniu imprezy będzie bezpłatna dla wszystkich posiadaczy biletów na mecz. Wjazd na parking będzie możliwy od strony ulic Targowej i Zamoyskiego. Parking będzie czynny od godz. 8 do 21” – informuje Stadion Narodowy na swojej stronie.

ŻOLIBORZ W sobotę w godz. 14.50–17 odbędzie się Bieg Flagi. Na czas biegu wyłączane z ruchu będą ulice w okolicy Cytadeli. Uczestnicy Biegu Flagi wystartują o godz. 14.50 z Cytadeli. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice. Trasa biegu prowadzi ulicami: Gwardii, Dymińska, Krajewskiego, gen. Zajączka, Śmiała, al. Wojska Polskiego, Mierosławskiego, Kaniowska, Krasińskiego, Wybrzeże Gdyńskie, Czujna do mety na terenie Cytadeli. Zakończenie biegu planowane jest około godz. 17. Więcej informacji o imprezie organizowanej z okazji Święta Flagi można znaleźć na stronie: www.biegflagi.pl.

URSYNÓW W sobotę i niedzielę na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się „Majówka na Torze Służewiec”, czyli czwarty i piąty dzień wyścigowy sezonu 2015. „Promocyjna cena biletów (5 zł za bilet do strefy A i B) zostaje utrzymana również na ten weekend” – informują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE W niedzielę w godz. 11–13 odbędzie się XXV Bieg Konstytucji 3 maja. Na czas biegu wyłączane z ruchu będą ulice: Al. Ujazdowskie, Górnośląska, Szwoleżerów, Czerniakowska, Łazienkowska. Uczestnicy XXV. Biegu Konstytucji 3 maja wystartują o godz. 11 z parku Agrykola. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice. Trasa biegu prowadzi ulicami: al. Hopfera, Łazienkowska, Czerniakowska, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskie, Matejki, Wiejska, Górnośląska, Myśliwiecka, Hoene-Wrońskiego, Górnośląska, Rozbrat. Zakończenie biegu planowane jest około godz. 13. Więcej informacji o imprezie organizowanej z okazji Święta Konstytucji 3 maja można znaleźć na stronie: www.aktywnawarszawa.waw.pl.

 

WYCIECZKI

ŚRÓDMIEŚCIE W piątek o godz. 16 przy Gołębniku przy ul. Puławskiej 61 zacznie się spacer „Morskie Oko i okolice. W poszukiwaniu świetności II RP. Ludzie i architektura”. „Regiony Morskiego Oka nie są wciąż poznane przez warszawiaków, wszakże jest ono oddalone od głównej ulicy. A okolica to piękna, przez niektórych nazwana Mała Szwajcarią” – informują organizatorzy. Spacer potrwa 2,5 godz. i jest organizowany na zasadzie free tour, czyli dobrowolnego napiwku na koniec.

ŚRÓDMIEŚCIE W niedzielę o godz. 14.30 przy pałacu Czapskich (ul. Krakowskie Przedmieście 5) zacznie się inscenizowany spacer historyczny „Vivat wszystkie stany!” organizowany z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Celem spaceru jest uczczenie 224. rocznicy uchwalenia konstytucji majowej, a jego treścią historia miejsc i postaci związanych z dniem 3 maja 1791 r., przedstawienie przebiegu historycznej sesji sejmowej, omówienie obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 maja” oraz przybliżenie historycznych postaci związanych z tym wielkim wydarzeniem. Strojów użyczył nieodpłatnie Teatr Narodowy. Impreza jest bezpłatna.

 

MUZEA I WYSTAWY

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę w godz. 15‒23 w Muzeum Narodowym o pełnych godzinach odbędą się otwarte oprowadzania po wystawie Olgi Boznańskiej w ramach finisażu wystawy. „Na ile zbliżyliśmy się do zrozumienia Boznańskiej, jej odrealnionych portretów, wysmakowanych martwych natur, pejzaży i intrygujących widoków pracowni?” ‒ pyta muzeum i zachęca do odwiedzenia wystawy.

 

KLUBY, PUBY I INNE

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę w godz. 11–17 w Cudzie nad Wisłą (Bulwar Flotylli Wiślanej) odbędzie się Wege Festiwal – otwarcie sezonu! „Zjemy włoską wegańską pizzę, amerykańskie wegańskie burgery z grilla, hiszpańską paellę oraz jamajskie pierożki. Klasycznie dla kuchni wegetariańskiej będziemy wybierać w hummusach smakowych – z awokado czy z granatem, kanapkach z falafelem, orientalnych sałatkach. Dla fanów zup polska pomidorowa oraz indyjski dhal, a na deser wegańskie lody, gofry z kokosową bitą śmietaną oraz roślinne ciasta – między innymi tofurnik z mango, deser z tapioki czy jaglana szarlotka” – zachęcają organizatorzy.

 

SPOTKANIA

ŚRÓDMIEŚCIE W piątek, sobotę i niedzielę odbędą się Dni Afryki 2015 przygotowane przez Katedrę Języków i Kultur Afryki UW oraz Staromiejski Dom Kultury. Program imprezy w wydarzeniu w serwisie Facebook.

PRAGA-POŁUDNIE W niedzielę o godz. 15 w parku Skaryszewskim odbędą się pierwsze wiosenne warsztaty kreatywnego pisania Loesje. „Jeśli nie wyjeżdżacie na majówkowy weekend, Loesje zaprasza na wspólny spacer alejkami parku Skaryszewskiego i rozmowy dotyczące zwierzaków. Po spacerze – na warsztaty kreatywnego pisania, w trakcie których będzie okazja do kontynuowania dyskusji o zwierzętach. Spotykamy się przy wejściu do parku od ronda Waszyngtona” – informują organizatorzy.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ