Zaproszenia na weekend

Zaproszenia na weekend

0
PODZIEL SIĘ

W PLENERZE

WARSZAWA W sobotę rozpoczynają się Warszawskie Dni Recyklingu. W stołecznych dzielnicach odbędą się pikniki, na których przyniesione surowce wtórne będzie można wymienić na sadzonki. Natomiast w niedzielę przed Pałacem Kultury i Nauki odbędzie się wielki, rodzinny finał akcji. Więcej na stronie WSP.

PRAGA-PÓŁNOC W sobotę w parku Praskim odbędzie się Jarmark Floriański. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla małych, dorosłych i najstarszych. Gwiazdami wieczoru będą: kabaret Ciach oraz artyści Norbi i Reni Jusis. Wręczone zostaną również Floriany, nagrody przyznawane przez zarząd dzielnicy.

ŻOLIBORZ W sobotę o godz. 10 na terenie rekreacyjnym przyległym do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 zacznie się akcja „Czysty Żoliborz nad Wisłą”. Wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek.

TARGÓWEK W sobotę w godz. 10–13 na parkingu przed urzędem dzielnicy przy ul. Kondratowicza 20 odbędzie się akcja w ramach Warszawskich Dni Recyklingu. Za odebrane od mieszkańców odpady wydawane będą sadzonki roślin. Ogólnowarszawski finał akcji odbędzie się 26 kwietnia (niedziela) w godz. 10–18 przed Pałacem Kultury i Nauki.

WOLA W sobotę o godz. 11 przy obelisku Electio Viritim w rozwidleniu ulic Jana Ostroroga i Obozowej odbędzie się uroczyste odsłonięcie wystawy pocztu królów elekcyjnych.

WOLA W sobotę o godz. 13 w parku Moczydło zacznie się piknik historyczny „Królewska Wola. Tutaj wybierano królów”. „Impreza odbędzie się 440 lat po elekcji Anny Jagiellonki, ale czasy elekcji królewskich zostaną przedstawione przekrojowo. Czeka nas widowiskowe, żywe, pełne emocji i wrażeń odkrywanie historii. Przeniesiemy Was w czasie do dawnych wieków. Warto przyjść, bo takiej imprezy na Woli jeszcze nie było” – informują organizatorzy.

BEMOWO W niedzielę w godz. 9.30–17 na terenie parafii przy ul. Obrońców Tobruku 48 odbędzie się festyn dla rodzin z piknikiem, atrakcjami dla dzieci i koncertem w ramach obchodów pierwszej rocznicy kanonizacji papieża Polaka.

WARSZAWA W niedzielę w godz. 12‒21 w zabytkowym Tramwaju Promocyjnym organizacje biorące udział w konkursie S3KTOR 2014 będą się prezentować i namawiać do zagłosowania. Więcej informacji na temat konkursu na stronie internetowej: http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktor/s3ktor-2014.

 

SPORT

OCHOTA W sobotę o godz. 10 na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się pierwszy bezpłatny trening funkcjonalny z elementami pilatesu z cyklu „Trenuj. Odkrywaj. Merrell”. Ćwiczenia, na które zaprasza marka Merrell, zostaną poprowadzone przez profesjonalnych trenerów z grupy Boot Camp Polska. Zgłoszenia należy wysłać na adres e-mailowy: treningi@merrell.com.pl, podając imię i nazwisko, wiek oraz telefon kontaktowy. Przewidywany limit uczestników treningu to 35 osób.

WILANÓW W sobotę o godz. 11 przy ul. Potockiego przy skwerze Prymasowskim odbędzie się pierwsza edycja Skandia Maraton Lang Team 2015. Zapisy on-line otwarte są tylko do 20 kwietnia. Trasa i szczegóły dostępne na stronie: www.skandiamaraton.pl.

REMBERTÓW W sobotę o godz. 12 w Szkole Podstawowej nr 117 przy ul. Paderewskiego 45 odbędzie się uroczyste otwarcie boiska. W programie imprezy między innymi pokaz żonglerki piłką w wykonaniu mistrza świata we freestyle football, mecz piłki nożnej – UKS AON Warszawa-Rembertów, konkurencje sportowe i poczęstunek.

WESOŁA W sobotę o godz. 13 w hali sportowej Gimnazjum nr 119 przy ul. Klimatycznej 1 zaczną się I Otwarte Zawody Modeli Szybowców „Smyki na Start”.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 16.15 przy ul. Senatorskiej 11 zacznie się Warszawski Bieg Antysmogowy organizowany przez Warszawski Alarm Smogowy. Organizator zaleca bieg w maskach pyłowych. Biegacze bowiem, podobnie jak wszystkie osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu, kobiety w ciąży, osoby starsze oraz dzieci, są najbardziej narażeni na negatywne skutki wdychania trującego powietrza.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 20.30 przy Stadionie Narodowym (plac przy bramie nr 11) zacznie się pierwszy w tym sezonie Nightskating Warszawa.

9648025770_996fd51200_zURSYNÓW W sobotę i niedzielę na Torze Wyścigów Konnych Służewiec rozegrane zostaną dwie gonitwy kategorii B, w których rywalizować będą przedstawiciele ścisłej czołówki roczników derbowych. „Promocyjna cena biletów (5 zł za bilet do strefy A i B) zostaje utrzymana również na ten weekend” – informują organizatorzy.

WOLA W sobotę i niedzielę w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędzie się finał Mistrzostw Świata World of Tanks. Po raz drugi globalne finały Ligi Wargaming.net, Gran Finale 2015 obędą się w Warszawie. Stolicę odwiedzi 12 najlepszych drużyn z całego świata, aby na żywo i przed publicznością wyłonić mistrzów świata w World of Tanks.

 

WYCIECZKI

PRAGA-PÓŁNOC W sobotę o godz. 10.30 przy ul. Targowej 74 (budynek DOKP) zacznie się spacer ulicami: Wileńska, Inżynierska, Mała, Stalowa, Strzelecka. Spacer będzie obejmować wskazane, zrewitalizowane lub planowane do rewitalizacji obiekty w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 r., w tym: ul. Wileńska – wyzwania rewitalizacji dotyczące zabytkowych kamienic na odcinku od ul. Targowej do ul. Czynszowej; ul. Targowa 80 – Planowane Centrum Kreatywności; ul. Inżynierska – nowa funkcja słynnego Domu pod Syreną – planowane Centrum Kreatywności w ramach Warszawskiej Przestrzeni Technologicznej; ul. Mała – wyzwania i pomysły dotyczące rewitalizacji ul. Małej – („Mała ulicą rzemiosła?); ul. Stalowa – działania w ramach rewitalizacji społecznej, planowane do realizacji utworzenie Centrum Kulturalno-Społecznego – ul. Stalowa 34; ul. Strzelecka – najsłynniejszy i najbardziej zaniedbany zabytek obszaru – planowane Centrum Kulturalno-Społeczne Pałacyk Konopackiego; ul. Strzelecka 11/13. Przewodnik: „WarsOff” Katarzyna Chudyńska-Szuchnik. Spacer jest bezpłatny.

 

KONCERTY

URSYNÓW W niedzielę w godz. 17–19 w kościele pw. św. Tomasza Apostoła przy ul. Dereniowej 6 odbędzie się koncert okolicznościowy z okazji Roku św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.

 

WYSTAWY I MUZEA

PRAGA-PÓŁNOC W sobotę i niedzielę w Praskiej Drukarni przy ul. Mińskiej 65 odbędzie się MotoSfera Classic – Ogólnopolska Wystawa Pojazdów Zabytkowych.

 

KINA, TEATRY

BIAŁOŁĘKA W sobotę przy Centrum Marywilska przy ul. Marywilskiej 44 rusza kino samochodowe. Pierwszym pokazanym filmem będzie „Wilk z Wall Street”. Projekcje odbywać się będą na ekranie 10 x 15 metrów, a dźwięk odbieramy przez radio FM w samochodzie. Wstęp wolny.

 

SPOTKANIA

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się Dzień Otwarty. W kampusie głównym UW zaprezentują się uczelniane jednostki. Będzie można porozmawiać z wykładowcami i ze studentami, poznać zasady rekrutacji, pospacerować po zabytkowym kampusie, a także wziąć udział w konkursie. Szczegółowy program wkrótce.

URSYNÓW W sobotę w godz. 10‒13 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbędzie się „Ursynowskie wietrzenie szaf i piwnic, czyli czwarty szafing publiczny”. W ramach imprezy można będzie sprzedawać i kupować po okazyjnej cenie, wymieniać się lub proponować za darmo pojedyncze nowe sztuki lub przedmioty używane w dobrym albo bardzo dobrym stanie. Wstęp wolny.

MOKOTÓW W sobotę w godz. 1019 w Królikarni odbędą się targi „Wzory w ogrodzie”. To cykliczna impreza desingu, która promuje polskie wzornictwo. „W ogrodzie muzeum przedstawimy ekologiczne, recyklingowe oraz organiczne produkty zaprojektowane przez młodych polskich projektantów. Skoncentrujemy się na wzornictwie zrównoważonym, pozostającym blisko natury i nią inspirowanym. Pokażemy design do ogrodu oraz akcesoria do domu. Na imprezie będzie można także podziwiać i zakupić rośliny do ogrodu, na balkon, a także zioła”  informują organizatorzy.

MOKOTÓW W sobotę w godz. 12–16 przy ul. Iwickiej 17 odbędzie się Wyprzedaż Garażowa. „Impreza ma charakter otwarty i każdy, kto ma coś niepotrzebnego do sprzedania, może wziąć w niej udział. Sprzedajemy ubrania, nowe i używane, sprzęty domowe, zabawki, antyki i co Wam tylko przyjdzie do głowy (pod warunkiem, że zezwala na to polskie prawo). Sprzedaż odbywa się na powietrzu. Sprzedający sami organizują swoje stoiska. Warunkiem wzięcia udziału jest wysłanie e-maila zgłoszeniowego na adres: wgarazowa@wp.pl. Ilość miejsc ograniczona. Jak poprzednio symboliczne placowe” – informują organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 18 w Centrum Nauki Kopernik (wejście środkowymi drzwiami do budynku CNK) zacznie Gala Finałowa konkursu FameLab Poland. Będzie można – już po raz czwarty – zobaczyć trzyminutowe wystąpienia 10 finalistów konkursu. Zwycięzca otrzyma 35 tys. zł i weźmie udział w międzynarodowym finale w Wielkiej Brytanii. Podczas finału zostanie także pierwsza edycja programu FameLab – Rzecznicy Nauki, łączącego naukowców i dziennikarzy naukowych. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Transmisja on-line z przebiegu Gali Finałowej będzie dostępna na: www.kopernik.org.pl.

BEMOWO W sobotę o godz. 18 w parafii pw. Jana Pawła II przy ul. Obrońców Tobruku 48 zaczną się diecezjalne obchody pierwszej rocznicy kanonizacji papieża Polaka. Metropolita warszawski poświęci kaplicę powstającej parafii. Podczas uroczystości zostaną wprowadzone relikwie papieża Polaka.

NADARZYN W sobotę i niedzielę w godz. 10–18 na parkingu Warsaw Expo przy hali F przy al. Katowickiej 62 w podwarszawskim Nadarzynie odbędą się pierwsze w tym roku inspekcje fotelików, inaugurujące tegoroczną 4. edycję kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych. Każdy rodzic będzie mógł sprawdzić, czy przewozi swoje dziecko w samochodzie w bezpieczny sposób. Jak się okazuje bowiem, w Polsce spośród 1,1 tys. skontrolowanych fotelików tylko 2–5 proc. dzieci było w nich właściwie zabezpieczone. A główną przyczyną śmierci i obrażeń dzieci w wypadkach samochodowych jest nieprawidłowe zamontowanie lub dobranie fotelika do wzrostu dziecka.

11191248694_63de87a964_zŚRÓDMIEŚCIE W sobotę i niedzielę na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej odbędzie się Warszawski Festiwal Piwa. Zaprezentuje się ponad 80 nowofalowych browarów. Najliczniejsza będzie oczywiście grupa z Polski. Pojawią się piwowarzy między innymi z tak znanych w branży browarów jak: Artezan, AleBrowar, Birbant, Doctor Brew, Jan Olbracht, Olimp, Pinta, Perun, Piwne Podziemie, Pracownia Piwa, Raduga, Szałpiw, Wąsosz czy Wrężel. Więcej na stronie: www.warszawskifestiwalpiwa.pl.

 

DLA DZIECI

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 8.30 na Stadionie Varsovia zaczną się obchody Międzynarodowego Dnia Piłki Nożnej i Przyjaźni, który odbywa się w ramach programu dla dzieci Football For Friendship. Kontakt dla mediów: Aleksandra Wiśniewska, tel. 508 617 813.

 

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ