Zaproszenia na weekend

Zaproszenia na weekend

0
PODZIEL SIĘ

SPORT

URSYNÓW W sobotę od godz. 9 w Zespole Obiektów Sportowych Hawajska (ul. Hawajska 7) odbywał się będzie doroczny Ursynowski Amatorski Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach weźmie udział 180 zawodników. Więcej informacji na stronie: www.ucsir.pl.


PRAGA-PÓŁNOC
W sobotę o godz. 13 w hali Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga-Północ przy ul. Jagiellońskiej 7 zaczną się Otwarte Mistrzostwa Warszawy Zespołów Cheerleaders w ramach Grand Prix Polski 2015. Warszawę będzie reprezentować pięć grup UKS Jagiellonka. Podczas mistrzostw wystąpią między innymi zespoły z Garwolina, Gdańska, Krakowa, Limanowej i Łochowa. Warszawę reprezentować będzie pięć grup UKS Jagiellonka, czyli uczniowie Zespołu Szkół nr 45. W rywalizacji wezmą udział: Axel, Axel Gim 1, Axel Sweet, Mini Axel i Axelki.

PRAGA-POŁUDNIE W sobotę o godz. 19.30 na Stadionie Narodowym odbędzie się widowisko pt. „Kings on Ice”. Wystąpią międzynarodowe gwiazdy łyżwiarstwa figurowego. Wśród pierwszoplanowych bohaterów mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy. Między innymi ikona figurowej jazdy na łyżwach – Jewgienij Pluszczenko, a także Stephane Lambiel, Irina Slutskaya i wielu innych. „Kings On Ice” w spektakularny sposób łączy elementy rozrywkowe ze sportem, klasyczne łyżwiarstwo z akrobacjami na łyżwach i muzyką na żywo w wykonaniu Edvina Martona, zdobywcy nagrody Emmy. Ten wirtuoz skrzypiec zagra na najbardziej pożądanym instrumencie świata – 300-letnim stradivariusie. Bilety można kupić w internetowym sklepie Zimowego Narodowego pod adresem: www.bilety.zimowynarodowy.pl.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę i niedzielę na Torwarze odbędą się międzynarodowe zawody judo European Judo Open Men. Mają one rangę Pucharu Świata i są turniejem będącym kwalifikacją olimpijską w judo mężczyzn do igrzysk w Rio de Janeiro 2016. Walki odbywać się będą w siedmiu kategoriach wagowych: –60 kg, –66 kg, –73 kg, –81 kg, –90 kg, –100 kg, +100 kg.

TARGÓWEK W niedzielę o godz. 10 w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25 zacznie się Grand Prix w Tenisie Stołowym. Zawodnicy rywalizować będą ze sobą w trzech kategoriach: zawodnicy w wieku od 40 do 49 lat – amatorzy, zawodnicy 4. i 5. ligi bez ograniczeń wiekowych, zawodnicy 3. ligi powyżej 50 lat, ograniczenia wiekowe nie dotyczą kobiet; weterani – wiek od 50 lat i powyżej; open – amatorzy, zawodnicy 4. i 5. ligi bez ograniczeń wiekowych, zawodnicy 3. ligi powyżej 50 lat, ograniczenia wiekowe nie dotyczą kobiet. Osobiste zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów (sobota 1 marca) od godz. 9 w hali przy ul. Ossowskiego 25. Opłata startowa wynosi 10 zł (we wszystkich kategoriach).

 

WYCIECZKI

PRAGA-PÓŁNOC W sobotę o godz. 10 przed Domem Kultury Praga przy ul. Dąbrowszczaków 2 zacznie spacer fotograficzny „Pstryk po Pradze”. Będzie to okazja do poznania techniki fotografowania charakterystycznych dla fotografii miejskiej, krajobrazowej, przyrodniczej i portretowej. W programie: techniki fotografowania ulicy i pejzażu miejskiego, walory techniczne i artystyczne w fotografii ulicznej, przysłona, migawka i czułość ISO, kadrowanie i kompozycja zdjęć, rodzaje sprzętu fotograficznego pomocnego przy fotografii ulicznej. Udział bezpłatny.

MOKOTÓW W sobotę o godz. 11 przed wejściem do Królikarni od strony ul. Puławskiej zacznie się spacer „Następna stacja: Wierzbno”. Dla większości Wierzbno to stacja metra, na której nie wysiada się, jeśli nie ma się nic ważnego do załatwienia w tej okolicy. Chociaż ulokowały się tutaj ważne instytucje, takie jak Telewizja Polska czy Polskie Radio, obszar ten nie jest turystycznie atrakcyjny, a kryje wiele ciekawostek. Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, ale miło widziany byłby napiwek.

ŚRÓDMIEŚCIE/WOLA W sobotę o godz. 13 przed wejściem do Hali Mirowskiej zacznie się spacer „Chłodnej gorące historie”. Będzie można się dowiedzieć, gdzie jest najmniejszy kościół w Warszawie, skąd wzięła się nazwa „koszary mirowskie” oraz o tym, gdzie bito ruskich w PRL.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 14 przed sklepem z porcelaną i fajansem przy ul. Pięknej 28/34 zacznie się spacer „Wokół Szwajcarskiej Doliny”. Zwiedzanie fragmentu Śródmieścia Południowego między Al. Ujazdowskimi a pl. Konstytucji. Spacer potrwa około 90 minut. Udział, jak zwykle, co łaska. Trasa premierowa.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 14.15 przy wejściu do Arsenału zacznie się spacer „Ulicą Długą nie nazbyt długo”. Będzie to okazja do rozmowy między innymi o tym, za którym razem udała się akcja pod Arsenałem; czemu każdy w Warszawie może mieć swojego papieża; co zostało z przedwojennych Nalewek, a co z przedwojennej galerii handlowej i co tam stało przed nią; kto stacjonował obok Arsenału; kto pożyczał królowi Stasiowi pieniądze i komu król ich nie oddawał; o co chodziło z Hotelem Polskim w 1943 r. Spacer poprowadzi Jacek Duda.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 19 w Łazienkach Królewskich odbędzie się Zimowy Wieczór Światła. To wieczorny spacer po ogrodach muzeum, podczas którego będzie można podziwiać iluminacje rezydencji króla Stanisława Augusta. Spacer wyruszy spod trzech bram: bramy przy pomniku Chopina (przy Al. Ujazdowskich), bramy od strony ul. Agrykoli, a także bramy od ul. Gagarina. Trzy nastrojowo oświetlone trasy – Chopina, Królewska, Zegary – poprowadzą uczestników spaceru na taras pałacu Na Wyspie, gdzie odbędzie się finał wieczoru, uświetniony koncertem Trio Sonofrenia: Bartosz Kowalski, Krzysztof Kozłowski, Wojciech Błażejczyk.

 

KONCERTY

ŻOLIBORZ W sobotę o godz. 20.30 w Studiu i klubie Salsa Libre przy ul. Przasnyska 6b (wejście C, I piętro) zacznie się koncert charytatywny „Artyści dla muzyka – razem dla Renella”. Artyści latynoscy i polscy, związani z warszawską sceną muzyczną, połączą swe siły, żeby wesprzeć przyjaciela w walce z rakiem. Więcej na stronie WSP.

PRAGA-POŁUDNIE W niedzielę o godz. 18 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 zacznie się koncert „Kuba Więcek Quartet”. Międzynarodowy zespół złożony z czterech kreatywnych muzyków mieszkających w Kopenhadze, wykonujący muzykę inspirowaną folklorem europejskim, muzyką klasyczną oraz jazzem. Muzycy grający w zespole koncertowali po niemalże całym świecie, grając/nagrywając z takimi artystami jak Mike Stern, Lage Lund, John Hollenback, Aaron Parks, Rodney Green, Kenny Werner oraz wielu innych. W skład zespołu wchodzą: Kuba Więcek – saksofon altowy, William Larsson (Szwecja) – fortepian, Johannes Vaht (Szwecja) – kontrabas, Andreas Fryland (Dania) – perkusja. Wstęp: 5 zł.

 

MUZEA I WYSTAWY

WOLA W sobotę o godz. 19 w klubie Progresja odbędzie się III Warszawska Wystawa Fotografii Koncertowej „Shoot’em all”. WWFK jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz warszawskich imprez. „Zeszłoroczna wystawa przedstawiała starannie wyselekcjonowane prace 16 fotografów – w tym roku poszliśmy o krok dalej i zaprosiliśmy na wystawę 36 osób związanych na co dzień z tematyką fotografii koncertowej. Główną ideą wystawy jest ‒ podobnie jak w zeszłym roku ‒ promowanie dziedziny sztuki, jaką jest fotografia koncertowa. Dobre zdjęcie z koncertu wymaga czegoś więcej niż tylko niezłego sprzętu – potrzebujemy też znajomości techniki, zmysłu artystycznego, doświadczenia i wyczucia czasu” ‒ informują organizatorzy. Wstęp wolny.

ŚRÓDMIEŚCIE W niedzielę o godz. 14 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ul. E. Plater 51) rozpocznie się oprowadzanie po wystawie „Gdyby dwa morza miały się spotkać”. W tym tygodniu po wystawie oprowadzi Anna Roszman ‒ polonistka, kulturoznawczyni, doktorantka w SWPS. Wstęp wolny.

 

KINA, TEATRY

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 12 w Domu Kultury Śródmieście odbędzie się GOfr – przegląd amatorskiego teatru francuskiego i piosenki francuskiej. Tego dnia wszyscy wielbiciele Francji, języka francuskiego, teatru i muzyki będą mieli okazję obejrzeć występy młodych artystów. Na widzów czekać będą różnego rodzaju spektakle – od komedii detektywistycznych do tragedii zwracających uwagę na problemy społeczne. Również wszyscy, którzy francuskiego nie znają, z pewnością znajdą coś dla siebie podczas koncertu piosenek francuskich. Soliści i zespoły zaprezentują różnorodne utwory – zarówno klasyczne, jak i te najbardziej współczesne. Będzie można usłyszeć interpretacje twórczości Zaz, Celine Dion, Edith Piaf, Patricii Kaas i wielu innych.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 18 w Teatrze Polskim (Duża Scena) zacznie się Gala finałowa II Festiwalu Teatrów Młodzieżowych organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. W programie między innymi spektakl laureata festiwalu – teatru Mała Rękawiczka pt. „Tu nie ma miejsca na pana Szekspira” z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Reżyseria: Izabela Rękawek.

 

SPOTKANIA

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę w godz. 10–13 w Szkole Podstawowej nr 220 przy al. Jana Pawła II 26a odbędą się minitargi edukacyjne „Szkołolandia”. Rodzice przyszłych uczniów będą mogli zapoznać się z ofertą 13 szkół podstawowych w Śródmieściu, porozmawiać z dyrektorami, pedagogami i psychologami. Podczas imprezy na scenie wystąpią dzieci ze śródmiejskich przedszkoli w swoim najlepszym repertuarze.

WARSZAWA W sobotę i niedzielę odbywał się będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli różnych instytucji w trakcie dyżurów pełnionych w ww. podmiotach. Dyżury specjalistów będą odbywały się w sobotę w godz. 10–13. Lista podmiotów, w których będzie można uzyskać niezbędne informacje i ich adresy, znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie: www.pokrzywdzeni.gov.pl.

PRAGA-PÓŁNOC W niedzielę w godz. 10–21 przed gmachem katedry warszawsko-praskiej odbędzie się akcja „Drugie życie książki – Daj jej szansę!”. Rozdawane będą książki, które zalegają w domowych bibliotekach, każdy może dołożyć swoją książkę do akcji. Pomysłodawcami akcji są licealiści z VIII LO im. Władysława IV oraz LXXXVIII LO im. Michała Konarskiego.

 

DLA DZIECI

PRAGA-POŁUDNIE W sobotę o godz. 12 w klubie Gocław zacznie się casting dla dzieci w wieku 9–14 lat uzdolnionych teatralnie, ruchowo i wokalnie do Teatru Amatorskiego Gosłąw. Należy zaprezentować wiersz lub fragment prozy, układ ruchowy oraz piosenkę.

MOKOTÓW W sobotę i niedzielę w godz. 11‒17 w Galerii Mokotów (ul. Wołoska 12) odbywać się będą kreatywne warsztaty dla dzieci. Podczas kreatywnych warsztatów, tworząc małe zoo czy planując wykończenie domów, najmłodsi poćwiczą też swoją wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Mali goście pod okiem animatorów własnoręcznie stworzą kolorowe zwierzęta, które zamieszkają w magicznym zoo. Małe żyrafy, zebry czy tygrysy „wyrzeźbią” z niezwykłych kolorowych chrupek kukurydzianych. By wziąć udział w zajęciach, nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy, że rodzice podczas weekendowych zakupów przyjdą do Alei Smaków (poziom 2) w Galerii Mokotów i zgłoszą się do prowadzących zajęcia.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ