Zamontują zbiorniki na deszczówkę

Zamontują zbiorniki na deszczówkę

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Wolski ZGN zamontował na próbę pierwszy zbiornik na deszczówkę. Na wiosnę przyszłego roku na Woli pojawi się kolejnych 50 zbiorników retencyjnych.

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami na Woli testuje wykorzystanie zbiorników na deszczówkę na terenie dzielnicy. – Pierwszy z nich został zamontowany przy budynku na ul. Nowolipie 23B. Docelowo zbiorniki zostaną zamontowane zarówno w budynkach będących własnością miasta, jak i w budynkach zarządzanych przez wspólnoty z udziałem miasta – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Jeżeli to proekologiczne rozwiązanie zda egzamin, to dzielnica planuje zamontowanie kolejnych pojemników na terenie całej Woli wiosną przyszłego roku.

– Serdecznie zachęcamy mieszkańców Woli do zgłaszania się do ZGN Wola w sprawie udostępnienia i montażu przy swoim budynku zbiornika na deszczówkę – zachęca Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola. – Szanujmy wodę, gdyż w dobie globalnego ocieplenia klimatu, staje się ona bezcenna – dodaje. Wolski ZGN przeznaczył na ten cel nieco ponad 13 tys. zł.

Retencja, czyli zatrzymywanie i gromadzenie wody, jest szczególnie ważna w miastach, gdzie istnieje wiele przestrzeni pokrytych asfaltem, kostkami chodnikowymi oraz betonem. Pojemniki zbierające wodę deszczową pomagają dbać o środowisko ograniczając przesuszanie gruntów. Gromadzenie w nich deszczówki wpływa pozytywnie na różnorodność biologiczną miast. Woda deszczowa jest ponownie wykorzystywana, zmniejszając ilość ścieków odprowadzanych wprost do kanalizacji.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ