Zamiast szkoły będzie przychodnia

Zamiast szkoły będzie przychodnia

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Zarząd Dzielnicy Wola nie zrezygnował z budowy nowej placówki oświatowo-wychowawczej, wskazując jej nową lokalizację na działce przy ulicy Karlińskiego – napisał burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski w odpowiedzi na interpelację radnej Joanny Tracz-Łaptaszyńskiej.

Radna Joanna Tracz-Łaptaszyńska złożyła interpelację w sprawie działki przy ul. Ordona.

„ Z niepokojem przeczytałam odpowiedź na interpelację nr 1385 udzieloną Panu Radnemu m.st. Warszawy przez Pana Zastępcę Prezydenta Pawła Rabieja, iż działka przy ulicy Ordona dotychczas przeznaczona na cele oświatowe miałaby być w całości przeznaczona na budowę specjalistycznej przychodni” – napisała radna i poprosiła o konsultacje społeczne w tej sprawie.

Burmistrz Strzałkowski potwierdził te plany. „Wcześniejsze przeznaczenie przedmiotowej działki na cele oświatowe, wywołało znaczne protesty społeczne. Mieszkańcy obawiali się niedogodności w postaci nadmiernego hałasu, zwiększonego zanieczyszczenia powietrza wynikającego z położenia w pobliżu arterii drogowych oraz paraliżu komunikacyjnego. (Skrzyżowanie ulic Jana Kazimierza i Ordona jest jedynym wyjazdem z osiedla Odolany)” – napisał burmistrz w odpowiedzi. 

Dodał, że mieszkańcy zgłaszali potrzebę zapewnienia większej dostępności do świadczeń zdrowotnych oraz podniesienia ich jakości. „W związku z powyższym, na działce będącej przedmiotem Pani zainteresowania, powstała koncepcja budowy nowej placówki służby zdrowia” – napisał burmistrz.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ