XIII Ursynowskie Dyktando

XIII Ursynowskie Dyktando

0
PODZIEL SIĘ
Źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów

XIII Ursynowskie Dyktando odbędzie się w niedzielę 18 listopada o godzinie 10, w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej 48.

Uczestnicy po raz kolejny zmierzą się z tekstem, który przygotują prof. dr hab. Jerzy Bralczyk oraz doc. dr Grażyna Majkowska. Tradycyjnie w oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wysłuchają wykładu na temat języka polskiego oraz zapoznają się z zasadami pisowni trudnych słów użytych w dyktandzie.

– Mam nadzieję że trzynastka dla nikogo nie będzie pechowa, bo już po raz trzynasty spotkamy się na Ursynowie, aby zmagać się z ortografią naszego ojczystego języka. Już dziś mogę zdradzić tajemnicę, że tekst dyktanda będzie nawiązywać do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku zachęcam do udziału wszystkich, którzy kochają mowę ojczystą i chcą sprawdzić się pisząc trudne dyktando – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Dyktando od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Ursynowa. Co roku bierze w nim udział około 250 uczestników. Mile widziani są wszyscy chętni, bez względu na wiek, wykształcenie i wykonywany zawód, interesujący się piękną polszczyzna i jej prawidłową pisownią. Od 2012 r. dyktando nosi imię wybitnego mieszkańca Ursynowa Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego.

W Dyktandzie wyłonieni zostaną laureaci w czterech kategoriach: Open, Juniorzy, Młodziki, Ekspert:

• kategoria Open – uczestnicy dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert

• kategoria Juniorzy – roczniki 1999-2004

• kategoria Młodziki – roczniki 2005 i młodsi

• kategoria Ekspert – osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego, w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu oraz wszyscy laureaci dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Dyktand (z wyłączeniem laureatów ursynowskich dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ