Wymiana kart miejskich

Wymiana kart miejskich

0
PODZIEL SIĘ

Osoby, które nie ładowały kart miejskich od 1 sierpnia, powinny do sylwestra zarejestrować elektroniczny certyfikat legalności. 

W styczniu wyłączona zostanie obsługa kontraktów bez certyfikatów. Oznacza to, że bilety bez nich nie zostaną odczytane ani przez kasowniki, ani przez bramki w metrze, ani przez czytniki kontrolerów.

Jak informuje Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, sprawa dotyczy około 75 tys. pasażerów: głównie seniorów oraz rodzin posiadających co najmniej troje dzieci. Wszystko przez elektroniczny certyfikat legalności, który ZTM wprowadza, aby ostatecznie ukrócić proceder kupowania biletów z nielegalnych źródeł.

Od 1 sierpnia br. certyfikat był automatycznie wprowadzany na kartę podczas zakupu biletu w autoryzowanym punkcie sprzedaży. Dlatego posiadaczy kart z najpopularniejszymi kontraktami – 30- i 90-dniowymi – ten problem nie dotyczy.

– Nie ma tu mowy o żadnej wymianie kart miejskich – zapewnia Igor Krajnow. – Po prostu jeśli ktoś nie odnawiał kontraktu po 1 sierpnia, nie ma certyfikatu na karcie. A chcemy, by w przyszłym roku wszyscy mieli takie zabezpieczenie – wyjaśnia.

Dlatego:
■ posiadacze Biletu Seniora zakupionego przez 1 sierpnia mogą przedłużyć jego ważność lub zakodować obecny kontrakt w Punkcie Obsługi Pasażerów (POP),

■ posiadacze biletu za 99 zł dla rodzin z trojgiem dzieci powinni odnowić kontrakt (w POP złożyć wniosek o wydanie hologramu dla takich rodzin, przynieść karty miejskie i dokumenty potwierdzające rozliczenie podatku od osób fizycznych za ub.r. dla wnioskodawców lub wnioskodawcy). Jeśli nie chcą kupować biletu, mogą zakodować obecny kontrakt,

■ seniorzy, którzy ukończyli 70. rok życia, honorowi dawcy krwi, osoby niepełnosprawne – wszyscy korzystający z prawa do bezpłatnych przejazdów – muszą w POP przy ul. Żelaznej odnowić uprawnienie, jeśli zostało zakodowane przed 1 sierpnia br.

■ jeśli ktoś nie kupował biletu na karcie po 1 stycznia, będzie mógł to zrobić tylko do 11 stycznia 2015 r., potem jedynie w POP.

– W ten sposób zakończymy trzecią i zarazem ostatnią fazę zabezpieczeń systemu biletowego – podsumowuje Igor Krajnow.).

Autor: DB

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ