Wyczyścili ekrany akustyczne

Wyczyścili ekrany akustyczne

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Dróg Miejskich

W 2016 roku Zarząd Dróg Miejskich umył ekrany akustyczne o łącznej powierzchni prawie Stadionów Narodowych i usunął tysiące metrów kwadratowych graffiti.

Służby na bieżąco kontrolują obiekty będące w zarządzie ZDM. Dbają o ich stan i usuwają graffiti. Szczególną uwagę zwracają na wszelkie napisy o charakterze faszystowskim, rasistowskim lub w inny sposób nawołujące do przemocy.

„W 2016 roku umyliśmy blisko 40 tys. mkw. gzymsów obiektów mostowych, ponad 50 tys. mkw. balustrad i prawie 360 tys. mkw. ekranów akustycznych. To prawie tyle, ile wynosi powierzchni dwóch stadionów PGE Narodowy” – relacjonują drogowcy.

Służby ZDM usunęły też 15,8 tys. mkw. graffiti z ekranów akustycznych i pozostałych obiektów mostowych. Ponad 11 tys. mkw. powierzchni zabezpieczono powłoką antygraffiti, dzięki czemu będzie je łatwiej czyścić w przypadku wandalizmu. Na wszystkie te prace wydano 1 127 706 zł.

„Jednocześnie, w wielu miejscach w całym mieście, zezwalamy na legalne malowanie ścian naszych obiektów. Dzięki temu graffiti, które na nich powstaje, jest ciekawsze niż typowe przejawy wandalizmu. Na kilku obiektach powstały też nowe murale m.in. na ścianie tunelu na ul. Globusowej” – opisują drogowcy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ