Wolontariusze posprzątają wybrzeże Wisły

Wolontariusze posprzątają wybrzeże Wisły

0
PODZIEL SIĘ

Dziesiątki wolontariuszy zadbają o czystość warszawskiego nadbrzeża, a następnie wezmą udział w atrakcjach przygotowanych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Barefoot Projekt Czysta Plaża.

Wspólne sprzątanie zacznie się w sobotę, 22 lipca, o godz. 13 na schodkach nad Wisłą przy klubie Beach Bar (ul. Wioślarska 6). Jak tłumaczą organizatorzy, okolice Wisły stały się w ciągu ostatnich kilku lat najpopularniejszym miejscem letniego wypoczynku w plenerze. Niestety, tak duża popularność stołecznych plaż i bulwarów wiąże się z ich nadmiernym zaśmieceniem. Każdego wieczoru imprezowicze pozostawiają po sobie tony pustych butelek, torebek foliowych i innych „niemiłych wspomnień”.

Na wolontariuszy, którzy dołączą do akcji wspólnego sprzątania bulwarów wiślanych będą czekały przybory do sprzątania, takie jak worki na śmieci czy rękawiczki.  Udział w projekcie to także doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji. Zaplanowano też inne atrakcje, m.in. gry ekologiczne dla dzieci, bule, memory czy twister. Za udział w zabawach przewidziane są różne gadżety, jak np. kapelusze, opaski czy okulary.

Aby dołączyć do grona wolontariuszy, wystarczy wejść na stronę: http://czystapolska.org.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rejestracji można także dokonać w namiocie Stowarzyszenia Czysta Polska w dniu imprezy.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Czysta Polska, które podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz aktywnie przeciwdziała nielegalnemu składowaniu odpadów. Partnerem stołecznej akcji jest Zarząd Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy.

– Projekt kierujemy do wszystkich, którym nie jest obojętne dobro warszawskiego wybrzeża. Nasz cel to nie tylko wspólne posprzątanie bulwarów, ale przede wszystkim zmiana obyczajów ludzi przebywających nad Wisłą. Zyska na tym nie tylko przyroda, ale wszyscy miłośnicy wypoczynku w plenerze – informuje Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to ogólnopolska inicjatywa ekologiczna, realizowana już po raz piąty. Przedstawiciele projektu co roku ruszają w Polskę, aby porwać tysiące wolontariuszy do wspólnej akcji sprzątania plaż i wybrzeży miejskich. A wszystko po to, aby – zamiast śmieci – pozostawiać po sobie tylko ślady bosych stóp.

– Śmieci nad Wisłą to nieustający problem, dlatego na finał tegorocznego projektu wybraliśmy właśnie Warszawę. Chcemy zachęcić jak największą liczbę osób do połączenia letniego wypoczynku z dbałością o czystość otaczającej nas przestrzeni. Na wszystkich, którzy pójdą naszymi śladami, czeka wiele kolorowych atrakcji i fantastyczna zabawa – zachęca Marek Nitka, Ambasador Barefoot Projekt Czysta Plaża.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ