Weekend pełen utrudnień

Weekend pełen utrudnień

0
PODZIEL SIĘ

W najbliższych dniach na ulicach Warszawy szykują się spore utrudnienia w ruchu w związku z remontami. Sprawdź, gdzie można się ich spodziewać.

W nocy, w godz. 22–5 zamknięta dla ruchu będzie łącznica ul. Strażackiej przebiegająca pod wiaduktem ul. Żołnierskiej. Będzie możliwość skrętu w prawo z ul. Żołnierskiej w ul. Strażacką w kierunku Targówka oraz w kierunku Rembertowa.

Przejedziemy również ul. Strażacką w poprzek Żołnierskiej od Rembertowa w kierunku Targówka. Relacje Targówek – Rembertów i Targówek – Zielonka będą odbywały się objazdem do ul. Marsa. Natomiast do marca jezdnia łącznicy będzie zwężona. Utrudnienia związane są z budową wiaduktu w ciągu ul. Żołnierskiej nad torami kolejowymi i ul. Strażacką.

Od 18 listopada (piątek) do 21 listopada (poniedziałek) do godz. 4 z powodu wymiany nawierzchni zamknięta będzie ul. Okuniewska na odcinku od wysokości Żółkiewskiego do granicy miasta. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Moraczewskiego – al. Piłsudskiego (Sulejówek).

Wymiana nawierzchni w tych samych dniach, ale od godz. 22 (18 listopada) do godz. 5 (21 listopada) planowana jest na ul. Starodęby na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Składkowskiego oraz Składkowskiego na odcinku od ul. Starodęby do ul. Hassa. Objechać zamknięte odcinki ulic będzie można jadąc Ryżową lub Sosnkowskiego.

Z kolei 18 listopada (piątek) ok. godz. 22 zwężana będzie prowadząca w kierunku wyjazdu z miasta jezdnia ul. Żołnierskiej przy skrzyżowaniu z ul. Marsa (do jednego pasa ruchu). Dotychczasowy zjazd z ul. Marsa od strony ul Cyrulików w ul. Żołnierską zostanie zamknięty, a ta relacja będzie utrzymywana tymczasową jezdnią, wybudowaną nieco wcześniej. Utrudnienia związane są z budową wodociągu i przebudową układu drogowego skrzyżowania.

Dodatkowo 20 listopada (niedziela) ok. godz. 22 zostanie wdrożony kolejny etap czasowej organizacji ruchu – na potrzeby budowy kanalizacji w pasie dzielącym jezdnie ul. Żołnierskiej. Na wschodniej utrzymany będzie jeden pas ruchu, ale zostanie przesunięty bliżej lasu. Na zachodniej zamknięty zostanie skrajny lewy na odcinku ok. 300 m, czyli od przewiązki do skrzyżowania z ul. Marsa. Na skrzyżowaniu utrzymana będzie możliwość skrętu z ul. Żołnierskiej w kierunku ul. Cyrulików. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia 2017 r.

W związku koniecznością wymiany tzw. przyrządów wyrównawczych w torowisku Al. Jerozolimskich w dniach 19-20 listopada tramwaje nie będą kursowały na odcinku rondo Waszyngtona – pl. Starynkiewicza. Linie 7, 9, 22 i 24 zostaną skierowane na trasy objazdowe, a kursowanie 25 zostanie zawieszone. Ponadto Zarząd transportu Miejskiego uruchomi autobus zastępczy Z-9. Więcej o remoncie torowiska.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ