Warszawski system standaryzacji miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji

Warszawski system standaryzacji miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Rozpoczął się projekt opracowania założeń warszawskiego systemu standaryzacji miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji – informuje urząd miasta.

Na zlecenie urzędu miasta Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego opracuje założenia warszawskiego systemu standaryzacji miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji. Projekt ma na celu przeciwdziałanie nierównemu traktowaniu w dostępie do dóbr i usług. Adresatami są warszawscy przedsiębiorcy prowadzący działalność edukacyjną, kulturalną, gastronomiczną, rozrywkową i hotelarską. To będzie kompleksowy system, pozwalający przedsiębiorcom na identyfikację zagrożeń dyskryminacji w dostępie do dóbr i usług, odpowiedniego reagowania na nie, monitorowania wdrażania określonych działań antydyskryminacyjnych oraz promowania zasady równego traktowania.

Częścią systemu standaryzacji będzie system certyfikacji miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji, w ramach którego zostaną wprowadzone jednolite zasady i warunki przyznawania lokalom usługowym Certyfikatu miejsca wolnego od dyskryminacji – „Równe miejsce”. Cały system zostanie stworzony w oparciu o przepisy prawa regulujące kwestie zakazu dyskryminacji. W ramach projektu zostanie również przeprowadzonych siedem warsztatów na temat równego traktowania w usługach, adresowanych do 150 przedstawicieli wspomnianych podmiotów gospodarczych.

Warsztaty odbędą się w terminach: 17 lipca, 27 sierpnia, 4, 11 oraz 18 października, 6 oraz 21 listopada. Więcej informacji nt. szkoleń: rownemiejsce@ptpa.org.pl, tel. 22 498 15 27.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ