Warszawa dzieciom

Warszawa dzieciom

0
PODZIEL SIĘ

30 i 31 maja (sobota-niedziela) miasta zaprasza najmłodszych mieszkańców stolicy do Parku Agrykola i Łazienek Królewskich na wydarzenia w ramach projektu „Warszawa Dzieciom”. Organizatorzy przygotowali bogaty program: kulturalny, naukowo – edukacyjny, artystyczny oraz sportowy.

V Festiwal Edukacji Kulturalnej, 30 maja, Łazienki Królewskie

Na V. Festiwalu Edukacji Kulturalnej, który w tym roku odbędzie się w Łazienkach Królewskich w godzinach 12.00 – 18.00 artyści i animatorzy kultury zaprezentują efekty swych rocznych działań. Przedstawią m.in. prace grup amatorskich pracujących przy domach kultury, bibliotekach i szkołach. Spacerowiczów, odwiedzających dawną posiadłość króla Stanisława Augusta, będą zapraszać do aktywnego udziału w ich twórczych działaniach. Niewątpliwa atrakcja to przygotowana specjalnie na Festiwal gra ogrodowa, dzięki której całą rodziną możemy poznać tajemnice historycznych ogrodów w Łazienkach. Zapisy gra@wpek.pl<mailto:gra@wpek.pl>

Festiwalowe Centrum skupi się w przestrzeni, w okolicach Pałacu na Wyspie, gdzie powstanie strefa literacko-plastyczna. Tu pod opieką nastoletnich artystów – uczniów szkół plastycznych – będzie można namalować obraz, a także samodzielnie opracować komiks, przez chwilę zostać dyrygentem lub zwyczajnie poczytać komuś bajkę.

Z piosenką literacką młodzi artyści wystąpią w strefie leżakowej na Scenie Kameralnej, zaś przed Pałacem Myślewickim zaśpiewają chóry. Nowością będzie to, że usłyszymy tam chóry wielopokoleniowe, od przedszkolaków po seniorów. Wzbudzając być może zazdrość współuczestników, ulubiony wiersz będzie mógł wygłosić każdy w Literackim Hyde Parku na Rondzie Zazdrości. Tu także wystąpią ze swoimi wierszami zwycięzcy konkursów literackich. Natomiast Stara Kordegarda stanie się miejscem prezentacji zrealizowanych w tym roku projektów multimedialnych. Na scenie Amfiteatru zagoszczą podczas Festiwalu najciekawsze widowiska muzyczne i koncerty, zrealizowane w tym sezonie w domach kultury i szkołach. W Amfiteatrze odbędą się spektakle muzyczne przygotowane przez dzieci i młodzież ze stołecznych domów kultury.

Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej organizowany jest od 2011 roku w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej przez Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej oraz dzielnicowych koordynatorów edukacji kulturalnej. Zadaniem Festiwalu jest z jednej strony prezentacja działań ruchu amatorskiego prowadzonych w różnych dziedzinach sztuki, w domach kultury, placówkach, bibliotekach, szkołach i organizacjach pozarządowych we wszystkich dzielnicach Warszawy a z drugiej zaproszenie mieszkańców do aktywności kulturalnej poprzez udział w grze ogrodowej i warsztatach artystycznych.

Szczegółowy program można znaleźć na portalu www.wpek.pl.

II Warszawski Dzień Energii oraz piknik dla najmłodszych, 31 maja, Agrykola

W godz. 11.00 – 18.00 na terenie parku Agrykola odbędzie się druga edycja Warszawskiego Dnia Energii, objętego Patronatem Honorowym: Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwa Gospodarki, Sejmu RP. Jest to wydarzenie włączające stolicę w Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii. Tegoroczna impreza plenerowa ma charakter naukowo – edukacyjny i będzie poświęcona idei smart cities, efektywności energetycznej, ochronie klimatu, energetyce miejskiej oraz zagadnieniom elektrycznego transportu miejskiego.

„Warszawski Dzień Energii na stałe wpisał się w warszawski kalendarz – po raz drugi spotkamy się aby pogłębiać naszą wiedzę, nasze zrozumienie problemów środowiska, w tym zagrożeń klimatycznych w powiązaniu z funkcjonowaniem i rozwojem nowoczesnej energetyki. Chcemy też, aby ten dzień był okazją do dobrej zabawy dla wszystkich pokoleń Warszawiaków” – podkreśla Leszek Drogosz – dyrektor Biura Infrastruktury w Urzędzie m.st. Warszawy.

W programie przygotowano liczne atrakcje: gry i konkursy ekologiczne; ciekawe eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez uczniów warszawskich szkół w ramach warsztatów realizujących program „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania”; prezentacja samochodów, rowerów i skuterów elektrycznych oraz najnowszych rozwiązań technologicznych wspierających zapobieganie zmianom klimatycznym i ich skutkom; wycieczki do obiektów energetycznych: Elektrociepłowni Siekierki i Przepompowni Batory.

Więcej informacji: www.infrastruktura.um.warszawa.pl.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ