Unowycześnić kartę miejską

Unowycześnić kartę miejską

0
PODZIEL SIĘ

Warszawska Karta Miejska powinna być bardziej przyjazna dla użytkownika – przekonują stołeczni radni i zachęcają urząd miasta do „wprowadzenia karty w XXI wiek”.

Interpelację w sprawie WKM napisało troje radnych PO: Marta Jezierska, Michał Czaykowski i Lech Jaworski. Pytają w niej, czy Zarząd Transportu Miejskiego umożliwi pasażerom sprawdzenie ważności i stanu Warszawskiej karty miejskiej przez Internet i czy wprowadzona zostanie możliwość kodowania biletów długookresowych (30- i 90-dniowych) do oferty operatorów umożliwiających kupno biletu przez komórkę.

– Takie postulaty zgłaszali nam mieszkańcy, którzy skarżyli się, że nie wiedzą, czy ich karty są ważne, dopóty, dopóki nie wsiądą do autobusu lub tramwaju – mówi radny Lech Jaworski. – Ryzykują wówczas mandatem. Trudno wymagać od pasażerów, żeby pamiętali, kiedy kończy się ważność ich karty. Takie informacje powinny być dostępne przez Internet.

Skąd pomysł interpelacji? – Obecnie przez Internet można sprawdzić stan konta w banku, liczbę punktów w programach lojalnościowych, status przesyłki kurierskiej czy historię zakupów w sklepach internetowych. Dlaczego urząd miasta nie miałby wprowadzić udogodnień dla użytkowników karty miejskiej? – pyta radny Michał Czaykowski. – Dobrym pomysłem byłoby również uruchomienie systemu, który e-mailami lub SMS-ami przypominałby o kończącym się terminie ważności karty.

Dodaje, że wprowadzenie takich ułatwień mogłoby znacznie zmniejszyć liczbę „gapowiczów z przypadku”.

Radni chcą również wiedzieć, czy wprowadzona zostanie możliwość kodowania biletów długookresowych (30- i 90-dniowych) na urządzeniach mobilnych (telefonach, zegarkach itp.) z technologią Near Field Communication (NFC, komunikacja bliskiego zasięgu zgodna ze standardem Mifare) oraz czy Zarząd Transportu Miejskiego podpisze porozumienie o współpracy z dostawcami usług płatniczych (Visa, MasterCard itp.), w celu wprowadzenia na rynek spersonalizowanych Warszawskich kart miejskich wraz z systemem płatności zbliżeniowych dostępnym w ofertach banków.

Władze miasta na odpowiedź mają 21 dni.

Autor: CS

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ