The Tides testuje system przeciwpowodziowy

The Tides testuje system przeciwpowodziowy

0
PODZIEL SIĘ

Mobilny System Ochrony Przeciwpowodziowej jest instalowany we wtorek 25 września w luksusowym budynku biurowo-apartamentowym The Tides przy ul. Wioślarskiej 8.

The Tides to jeden z najbezpieczniejszych obiektów znajdujących się nad Wisłą. Najemcy biur i właściciele apartamentów będą chronieni nowoczesnym, wielostopniowym systemem przeciwpowodziowym. W jego skład wchodzą zapory odporne na elementy płynące z nurtem, które można postawić jedynie w trzy godziny. Ważnym elementem systemu są również szczelne, mobilne zamknięcia drzwi i okien w pomieszczeniach znajdujących się najbliżej wody, przy tarasie dolnym.

W garażu podziemnym znalazły się specjalne zagłębienia w posadzkach – są to awaryjne studzienki odprowadzające wodę. Wypompowywać ją będą specjalne zatapialne pompy pływakowe. Dodatkowo część podziemna i ściany zewnętrzne pierwszej kondygnacji naziemnej obiektu w całości zostaną wykonane w technologii betonów wodoszczelnych.

– Nasi najemcy będą w pełni chronieni przed sytuacją, w której podniesie się poziom wody w Wiśle – mówi Paulina Mikołajczuk, Marketing Manager The Tides – Jest to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

Mobilne Systemy Ochrony Przeciwpowodziowej przeznaczone są do ochrony przed napływem wód powodziowych. Stosowane są do ochrony miast, wsi, osiedli, obiektów zabytkowych, kompleksów produkcyjnych, zamknięć drogowych i mostowych oraz pojedynczych obiektów. Stanowić mogą także łatwe i szybkie zamknięcie i uszczelnienie drzwi, okien i bram (np. garażowych).

Przegrody nie zmieniają przestrzeni zabudowanych ani nie zakłócają krajobrazu naturalnego.

Konstrukcja zapór składa się ze słupków nośnych mocowanych w płytach montażowych (lub w przyłączach ściennych) oraz lekkich aluminiowych belek zakładkowych (szandorów). Podczas powodzi belki wypełniają się wodą, co wzmacnia stabilność i szczelność przegrody.

System przeciwpowodziowy The Tides został nagrodzony w kategorii innowacja roku w budownictwie 2015 według Wprost.

Stojący nad brzegiem Wisły The Tides to ponad 13,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 10 unikalnych apartamentów. Obiekt oferuje swoim najemcom udogodnienia na najwyższym poziomie, dostępne dla wszystkich restauracje z tarasami z widokiem na Wisłę a także ekskluzywny fitness klub. Inwestycja jest ostatnim projektem znanego architekta prof. Stefana Kuryłowicza.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ