Teatr Baj odzyska dawny blask

Teatr Baj odzyska dawny blask

0
PODZIEL SIĘ

Urząd miasta podpisał umowę na rewitalizację i modernizację Teatru Baj i przedszkola, które mieszczą się na Pradze. Miasto na ten cel przeznaczyło 25 mln zł.

Wykonawcą inwestycji, realizowanej w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy, jest Konsorcjum firm: T4B Budownictwo Sp. z o.o. i T4B Sp. z o.o. Jej koszt to 25 mln zł. Termin realizacji projektu wynosi 24 miesiące. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na luty 2019 r.

– Teatr Baj jest jednym z najcenniejszych zabytków w tej części Warszawy. Przy zachowaniu tkanki historycznej, najstarszy w Polsce teatr lalek dla dzieci stanie się nowoczesnym miejscem – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Dzięki rewitalizacji zabytkowego budynku dawnego Zakładu Wychowawczego Warszawskiej Gminy Starozakonnych im. Michała Bergsona przy ul. Jagiellońskiej 28 powstaną nowoczesne przestrzenie na potrzeby Teatru Baj i przedszkola. Wszystkie instalacje oraz infrastruktura budynku przejdą kompleksową przebudowę, zostanie także wymieniona technologia sceniczna i wyposażenie. Budynek będzie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez m.in. budowę podjazdów dla wózków i węzłów sanitarnych.

Na parterze mieścić się będzie sala teatralna Teatru Baj z widownią dla 180 osób oraz dwie sale kameralne przeznaczone dla grup 25-osobowych (na 1. i 3. piętrze). Odnowione zostanie wejście do teatru od strony dziedzińca. Przestronny hol wewnątrz pomieści kasę, szatnię, portiernię i sklepik. Na drugim piętrze będzie przestrzeń wystawiennicza i sala edukacyjna Muzeum Lalek, natomiast na poddaszu – pracownia tworzenia dekoracji teatralnych. Powierzchnia użytkowa teatru to 8071,65 mkw.

Rewitalizacja obejmie również teren wokół budynku – zostaną posadzone drzewa i krzewy. Projekt chodników i przejazdów zapewni bezpieczny układ komunikacyjny dla wszystkich użytkowników. Budynki zostaną wyłączone z użytkowania na czas remontu. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi po zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 i opuszczeniu murów przez przedszkolaków.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ