Tchnijmy życie w okolicę

Tchnijmy życie w okolicę

0
PODZIEL SIĘ

Warto mieć pomysły i przekonywać do nich wszystkich dookoła. Zwłaszcza że możliwe jest realizowanie ich ze środków miejskich. 

Brakuje ławeczek przy chodniku? Trzeba pomalować urządzenia na placu zabaw? A może przydałoby się boisko do siatkówki na pobliskim skwerze lub plac do ćwiczeń crossfitowych na miejskiej plaży? Teraz możliwe jest realizowanie takich planów ze środków miejskich.

Budżet partycypacyjny to nic innego jak proces konsultacji społecznych mających na celu włączenie nas wszystkich do decydowania o wydatkowaniu części środków znajdujących się w budżecie miasta. Projekty muszą być przeznaczone dla ogółu mieszkańców.

Zgłoszeń będzie można dokonywać od 17 stycznia do 17 lutego. Mieszkańcy wybiorą swoje projekty w głosowaniu internetowym, odbywającym się w drugiej połowie czerwca 2015 r. Realizacja zaproponowanych inicjatyw nastąpi w 2016 r.

Na Pradze-Południe do wykorzystania będzie 4,17 mln zł. Kwota ta zostanie podzielona pomiędzy osiem rejonów (według istniejących rad osiedli), a 20 proc. ogólnej puli środków przeznaczy się na tzw. poziom ogólnodzielnicowy, umożliwiający zgłoszenie inicjatyw dla całej Pragi-Południe.

W 2015 r. rozpocznie się realizacja 42 projektów zgłoszonych w I edycji budżetu partycypacyjnego. Powstaną między innymi teatr amatorski na Gocławiu, plac do ćwiczeń kalistenicznych, hala łukowa, boisko do koszykówki, a także pracowania językowa czy domki dla owadów. Warto mieć pomysły i przekonywać do nich wszystkich dookoła!

Katarzyna Bernadetta Olszewska,
radna Pragi-Południe, SLD

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ