Sygnalizacja na przejściach przez Modlińską

Sygnalizacja na przejściach przez Modlińską

0
PODZIEL SIĘ

Oferty w przetargu na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych na ul. Modlińskiej otworzył Zarząd Dróg Miejskich. Nową sygnalizacje mają zyskać przejścia przy ul. Drogowej i przy przystanku Winnica.

Oba przejścia są dziś bardzo niebezpieczne dla pieszych. Mają oni do pokonania dwie szerokie, 3-pasowe jezdnie. Według prowadzonych przez ZDM pomiarów kierowcy wyraźnie przekraczają tam prędkość. W pobliżu przejścia dla pieszych przy przystanku Winnica znajduje się fotoradar – przez lata był on najbardziej „zapracowanym” urządzeniem tego typu w Warszawie.

Na zebrze przy ul. Drogowej w ubiegłym roku wybudowano aktywne przejście. Doraźnie poprawiło ono bezpieczeństwo – według przeprowadzonych pomiarów kierowcy częściej przepuszczają pieszych, rzadziej dochodzi do sytuacji konfliktowych. Drogowcy jednak uważają, że efekt zmian jest nadal niewystarczający.

Teraz na obu przejściach ma pojawić się sygnalizacja świetlna. Nowe światła ułatwią pokonywanie przejścia i zwiększą bezpieczeństwo pieszych.

Do przetargu zgłosiła się firma (Volta D.J), której oferta opiewa na 1161789,51 zł. Jeżeli postępowanie uda się rozstrzygnąć, nowe przejścia powinny pojawić się na Modlińskiej jeszcze w tym roku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ