Święto fantastyki w Modlinie

Święto fantastyki w Modlinie

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Galaktyka Gwiezdnych Wojen, „oswojona” postapokalipsa, prasłowiańska wioska pełna baśni i legend oraz szeroko pojęta kultura fantastyczna – znamy już program Festiwalu Fantastyki Cytadela, który odbędzie się od 26 do 28 maja w Twierdzy Modlin.

Na Cytadeli spotkać będzie można postacie z Gwiezdnych Wojen, uczestników konkursu cosplay przebranych za najbardziej znane postaci z filmów, gier i komiksów, motocykle rodem z Mad Maxa oraz pokazy mody alternatywnej.

Na terenie Twierdzy Modlin stanie prawdziwa wioska stalkerów i innych postaci z madmaxowego świata, wziąć będzie można udział w warsztatach dawnego rzemiosła i fechtunku oraz uczestniczyć w dziesiątkach godzin prelekcji i paneli dyskusyjnych w blokach literackim, popularno-naukowym, komiksowym, filmowo-serialowym oraz mangi i anime.

Każdy miłośnik gier, niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie: strefa aplikacji wirtualnej rzeczywistości „Horyzont Historii”, planszówki, RPG, sesje LARP, gry elektroniczne, automaty retro, flippery, gry taneczne, karaoke i wiele innych. Dla najmłodszych i nieco starszych przygotowana zostanie specjalna „Szkrabstrefa”, gdzie bezpiecznie i ciekawie będą mogły uczestniczyć w kreatywnych zabawach pod okiem profesjonalnych animatorów.

Na koneserów sztuki czekają liczne wystawy, w tym prace największych twórców zrzeszonych w projekcie Polska Grafika Cyfrowa, fotografie artystów poruszających się po uniwersach fantastycznych oraz dzieła Piotra Zemsty – ucznia samego mistrza i twórcy postaci Obcego z filmu „Alien” – H.R.R. Gigera. Wśród pokazów obejrzeć będzie można między innymi żonglerkę laserową, fireshow, walki na miecze i dżigitówkę (akrobacje konne)

Usatysfakcjonowani będą też na pewno fani muzyki, którzy uczestniczyć będę mogli w koncertach Helroth, Żmij i Crue oraz warsztatach tańców folkowych Balfolk. Przez trzy dni imprezy, także w nocy, w wyjątkowej, klimatycznej karczmie festiwalowej spotkać będzie można sławy polskiej fantastyki, a w krainie wystawców kupić niezwykłości dla najmłodszych i nieco starszych.

Festiwal Cytadela odbędzie się po raz pierwszy na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu fortyfikacji oraz w części najdłuższego budynku Europy. Znajdą się tu bloki: literacki, filmowy, serialowy, popularno – naukowy, komiksowy, warsztatowy i pokazowy. Będzie również blok Mangi i Anime. Nie zabraknie znakomitych sesji RPG i LARPów. Miłośnicy planszówek, karcianek i systemów bitewnych odnajdą się w Games Roomie. Będzie także blok gier elektronicznych.

Fani post apo znajdą się w prawdziwej Fabrycznej Zonie, gdzie zmysły płatają figle, a stalkerzy kręcą się w poszukiwaniu artefaktów. „Skupimy się nie tylko na futurologii, ale i dotkniemy źródeł. Zapraszamy Was do Slavii: świata słowiańskich bóstw, mitów i legend! Tylko ostrożnie – prosimy nie drażnić słowiańskich demonów! Po tym wszystkim odpoczniecie w naszej karczmie z klimatycznym jedzeniem i napitkami – gdzie spotkacie się już na prywatnym gruncie ze sławami polskiej fantastyki” – zachęcają organizatorzy.

W bloku literackim spotkamy ulubionych autorów, wymienimy się swoimi opiniami, podzielimy się wiedzą i miłością do literatury z innymi fantastycznymi molami książkowymi. Wciągające rozgrywki w Games Roomie to pułapka dla wszystkich którzy przyszli tu tylko na chwilę. Znajdą się tu wszelkiego rodzaju gry planszowe i karciane, bitewniaki czy turnieje z nagrodami. Organizatorzy zapewnią też rozrywkę larpowcom, którzy mogą skorzystać z bogatej oferty gier odbywających się na terenie gigantycznej cytadeli. Dla początkujących i nie tylko mamy też prelekcje o graniu, prowadzeniu oraz przygotowaniu się do larpów.

Dzielni wojownicy, czarodzieje, krwiopijcy oraz poszukiwacze przygód zaproszą do bloku RPG. To blok dla fanów najpopularniejszych seriali oraz produkcji filmowych. Będą dyskusje, spotkania z twórcami oraz projekcje. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno wierni fani konkretnych tytułów, jak i osoby, które dopiero zaczynają zagłębiać się w tematykę fantastycznych filmów.

Pełny program można pobrać ze strony: www.festiwalcytadela.pl/wp-content/uploads/2017/05/Cytadela_Informator_internet.pdf.

Karnet 3-dniowy normalny kosztuje 60 zł, ulgowy (dla osób niepełnoletnich, dzieci do 6. roku życia wchodzą za darmo) – 40 zł, a rodzinny (dwie osoby dorosłe + jedno lub więcej dzieci – trzeba potwierdzić pokrewieństwo rodzinne) – 130 zł.

Bilety jednodniowe w piątek i niedzielę kosztowały będą 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) i 70 zł (rodzinny), a w sobotę – 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) i 90 zł (rodzinny).

Dla Czytelników „Przeglądu Stołecznego” mamy pięć trzydniowych karnetów na Festiwal Fantastyki Cytadela. Aby je zdobyć, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jak się nazywa uczeń H.R.R. Gigera, twórcy postaci Obcego z filmu „Alien”? Chodzi o artystę, którego dzieła będzie można oglądać na festiwalu. Pierwsze pięć osób, które wyślą poprawną odpowiedź na adres: redakcja@przegladstoleczny.pl, otrzymają od organizatorów trzydniowe karnety na festiwal.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ