Święta coraz bliżej

Święta coraz bliżej

0
PODZIEL SIĘ

W codziennej gonitwie za wszystkimi sprawami, w poszukiwaniu świątecznych upominków czy czasu na spotkanie z przyjaciółmi nie mamy jak się zatrzymać, rozejrzeć. 

W codziennej gonitwie za wszystkimi sprawami, w poszukiwaniu świątecznych upominków czy czasu na spotkanie z przyjaciółmi nie mamy jak się zatrzymać, rozejrzeć. A gdyby na chwilę przystanąć? Dostrzec, że Warszawa przywdziała świąteczne szaty. W mikołajki wiele ulic zyskało świetlną oprawę i cieszyć będą one oczy przechodniów przez najbliższe tygodnie.

Dla samej radości podziwiania tych dzieł współczesnej techniki warto wybrać się na zimowy spacer Nowym Światem czy przejść się do Łazienek Królewskich. Najbardziej okazałe dekoracje znajdują się właśnie tam. Idąc Aleją Chińską, miniemy dumnych świetlistych dworzan z epoki króla Augusta. Następnie staniemy twarzą w twarz z kilkumetrową, skrzącą się światłem choinką. Nowością jest składający się z maleńkich lampek baldachim, który rozwieszono nad ulicą Agrykola. Tę dekorację szczególnie chwalą sobie biegacze, ponieważ widok ten sprawia, że trening staje się przyjemniejszy. Na Wilanowie (wokół Pałacu) możemy podziwiać labirynt światła.

Mamy również coś dla ciała. Tradycja bożonarodzeniowych jarmarków sięga średniowiecza, wówczas pojawiły się one na ziemiach niemieckich. W tym roku najbardziej okazałwarszawski jarmark świąteczny znajduje się na terenie Stadionu Narodowego i będzie czynny aż do Święta Trzech Króli. Wychodząc z udekorowanego jarmarku, kierując się w stronę ul. Francuskiej na Saskiej Kępie, od razu zauważymy dekoracje świetlne na całej długości, aż do ronda Wolframa. Na tym ostatnim stanęła świetlista świąteczna dama z parasolem.

Przepełnieni magią koloru życzmy sobie wzajemnie Wesołych Świąt!

Katarzyna Bernadetta Olszewska
Radna Pragi-Południe, SLD

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ