Straż miejska przypomina o sprzątaniu po psach

Straż miejska przypomina o sprzątaniu po psach

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Sprzątanie po psach jest jednym z podstawowych obowiązków właścicieli tych zwierząt – przypomina straż miejska i przestrzega, że „zapominanie” o posprzątaniu może skończyć się mandatem.

Straż Miejska m.st. Warszawy przypomina, że właściciele czworonogów są zobowiązani do dołożenia starań, by zwierzęta były jak najmniej uciążliwe dla otoczenia. Obowiązki ciążące na właścicielach zwierząt domowych zostały określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie m.st. Warszawy. Są oni zobowiązani m.in. do bezzwłocznego usuwania odchodów zwierząt z miejsc przeznaczonych do wspólnego użytku. Nieczystości można umieszczać w oznakowanych pojemnikach lub wyrzucać do koszy na odpady zmieszane.

Właściciel, który uchyla się od obowiązku uprzątnięcia nieczystości po swoim psie, powinien liczyć się z tym, że może za to zostać ukarany mandatem w wysokości do 500 złotych.

Sprzątanie po własnym psie to nie wstyd. To obowiązek i oznaka postawy prospołecznej – przypominają strażnicy miejscy.

Mimo że zjawisko niesprzątania po zwierzętach wciąż występuje, to w ocenie straży miejskiej zmienia się zachowanie właścicieli psów. Coraz częściej można zaobserwować, że osoby wyprowadzające zwierzęta na tereny przeznaczone do wspólnego użytku są zaopatrzone w torebki i sprzątają odchody po swoich czworonogach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ