Stadion Skry do zamknięcia

Stadion Skry do zamknięcia

0
PODZIEL SIĘ

Ze względu na zły stan techniczny obiektu sportowego przy ul. Wawelskiej 5 Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję nakładającą na Robotniczy Klub Sportowy Skra obowiązek zamknięcia całej nieruchomości z rygorem natychmiastowej wykonalności.

Walka urzędu miasta z Robotniczym Klubem Sportowym Skra o odzyskanie terenu trwa 10 lat. Obiekt jest zrujnowany i stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób przebywających na jego terenie.

– Muszę podkreślić, że pomimo zaawansowanych działań, wyłonienia zwycięskiej koncepcji modernizacji kompleksu sportowego, zabezpieczenia środków finansowych na realizację I etapu odbudowy i pełnej gotowości do podjęcia konkretnych prac, Warszawa wciąż czeka na wydanie nieruchomości – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. – Mam nadzieję, że decyzja Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przybliży nas do odzyskania obiektu i rozpoczęcia tak długo wyczekiwanej przez warszawskich sportowców i mieszkańców modernizacji.

Jak dodaje, na tym terenie ma swoją siedzibę Ochocki Klub Sportowy Skra – organizacja niezależna od RKS Skra, zrzeszająca niemal 200 zawodników. – Władze Skry doprowadziły do tego, że zostali oni pozbawieni swojego „sportowego domu”. Uspokajam jednak, że znajdziemy dla nich miejsce do treningu w miejskich obiektach sportowych – mówi wiceprezydent Kaznowska.

W styczniu 2014 r. roku Sąd Apelacyjny wydał wyrok korzystny dla miasta w sporze z klubem RKS „Skra” i Global Investment Fund, dotyczącym nieprzedłużenia użytkowania wieczystego terenów pod i wokół stadionu Skry. W listopadzie 2015 r. Sąd Najwyższy oddalił złożone przez Global Investment Fund i klub RKS „Skra” skargi kasacyjne ze względu na bezzasadność podstaw kasacyjnych przytoczonych przez skarżących. Urząd miasta wezwał klub RKS „Skra” do wydania nieruchomości.

Na początku października 2018 r. miasto złożyło pozew do Sądu Okręgowego o wydanie nieruchomości przy ul. Wawelskiej. W październiku 2018 rozstrzygnięty został również konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję modernizacji terenu przy ul. Wawelskiej 5.

Odbudowę „Skry” miasto planuje realizować w dwóch etapach. W pierwszym zrealizowane zostać mają: zespół treningowy, obejmujący stadion lekkoatletyczny (rozgrzewkowy dla stadionu głównego), rzutnie oraz budynek zaplecza, a także strefa sportowo-rekreacyjna. Kolejnym etapem ma być modernizacja stadionu głównego. Docelowo na terenach przy ul. Wawelskiej 5 ma powstać nowoczesny obiekt lekkoatletyczny kategorii II, na którym będą mogły być rozgrywane mistrzostwa rangi międzynarodowej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ