Stacja kolejowa na Odolanach – propozycja radnej

Stacja kolejowa na Odolanach – propozycja radnej

0
PODZIEL SIĘ

Przystanek PKP na Odolanach, na wysokości ul Ordona – takie rozwiązanie zaproponowała radna Woli Joanna Tracz-Łaptaszyńska.

Radna złożyła interpelację, w której pyta, czy w związku z remontem linii średnicowej w Warszawie, możliwe byłoby również wybudowanie dla pociągów Kolei Mazowieckiej oraz Szybkiej Kolei Miejskiej stacji na Odolanach na wysokości ulicy Ordona.

„W ostatnich latach przy współpracy Spółki PKP oraz M. St. Warszawa udało się otworzyć stację „Ursus Niedźwiadek”. Otwarcie stacji na Odolanach umożliwiło by obecnym mieszkańcom tego rejonu Woli (w mojej ocenie to obecnie ok 20 000 mieszkańców) na szybkie dostanie się do Dworca Zachodniego oraz Centrum Warszawy. Wykorzystane zostało by istniejące połączenie linii kolejowej oraz rozkład pociągów” – argumentuje radna Joanna Tracz-Łaptaszyńska.

Jak dodaje, konieczne byłoby wybudowanie peronu i dojścia do niego. Zaproponowała też uruchomienie krótkiej szybkiej linii autobusowej dowożącej mieszkańców najdalszych bloków ulicy Sowińskiego czy Jana Kazimierza do stacji Odolany. Przebieg trasy według Joanny Tracz-Łaptaszyńskiej powinien zostać według radnej skonsultowany z mieszkańcami.

– Rozmawiałam ze specjalistami z Kolei Mazowieckich i potwierdzili mi, że wybudowanie takiego peronu byłoby możliwe – mówi radna Joanna Tracz-Łaptaszyńska. – Warto o to walczyć, bo byłoby to znaczne udogodnienie dla mieszkańców Odolan, dzięki któremu mogliby szybko dostać się do centrum. Metro i kolej to obecnie najszybszy środek transportu. Takie rozwiązanie w znacznym stopniu zachęciłoby mieszkańców do pozostawienia samochodów w domu, co miałoby znaczący wpływ na jakość powietrza w mieście.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ