Śródmiejscy uczniowie w finale Olimpiady ZUS

Śródmiejscy uczniowie w finale Olimpiady ZUS

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Zwycięzcami, którzy zawalczą o finał w Olimpiadzie ZUS, okazali się uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie.

II etap Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wyłonił trójkę najlepszych uczniów z województwa mazowieckiego. W tym roku zostali nimi: Gabriela Bednarek, Weronika Hebda i Dominik Szlęzak z V Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. W opanowaniu materiału pomagała im ich nauczycielka przedsiębiorczości Agnieszka Sauter.

– Nie było łatwo, dlatego tym bardziej cieszymy się, że zajęliśmy pierwsze miejsce. Pytania nie były proste, a do tego dochodziła jeszcze presja czasu i świadomość, że uczniowie z innych szkół też chcą dostać się do finału – powiedzieli zwycięzcy po ogłoszeniu wyników.

Walka była zacięta, gdyżo zakwalifikowanie się do finałowego etapu Olimpiady ZUS walczyło 66 uczniów z 22 szkół z województwa mazowieckiego. O zwycięstwie zadecydował czas oddania testu, ponieważ dwa najlepsze zespoły otrzymały po 23 punkty na 25 możliwych do zdobycia.

Drugie miejsce zajęli uczniowie z VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie, a trzecie – uczniowie ZS Ponadgimnazjalnego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

– Chciałabym podkreślić, że każdy z uczniów jest zwycięzcą, gdyż wykazał się odwagą poznania nie łatwej tematyki ubezpieczeń społecznych. Podziękowania należą się również nauczycielom, ale także moim pracownikom za czas poświęcony młodzieży na przygotowanie ich do Olimpiady – komentuje Małgorzata Zdrodowska, dyrektor I Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie.

Uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie, jako zespół, będą reprezentować swoją szkołę w finałowym etapie Olimpiady ZUS.

Olimpiada ZUS realizowana jest w ramach programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, prowadzonego w szkołach średnich. Finałowy etap Olimpiady odbędzie się 26 kwietnia w siedzibie Centrali ZUS.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ