Śródmiejscy uczniowie na podium Olimpiady ZUS

Śródmiejscy uczniowie na podium Olimpiady ZUS

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie zajęli III miejsce w ogólnopolskiej Olimpiadzie ZUS.

Finał Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” składał się z trzech tur i miał charakter współzawodnictwa zespołowego. W tym roku o miejsca na podium walczyło 18 trzyosobowych zespołów z 16 województw. Z województwa mazowieckiego do finału zakwalifikowały się dwie szkoły: VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego oraz V Liceum im. Ks. Józefa Poniatowskiego.

Po ciężkich zmaganiach brązowy medal wywalczyli: Gabriela Bednarek, Weronika Hebda i Dominik Szlęzak z V Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Józefa Poniatowskiego. W nagrodę wszyscy otrzymali sześć indeksów na prestiżowe uczelnie w Polsce oraz nagrody rzeczowe. Za zaangażowanie i wsparcie uczniów nagrodę otrzymała również szkoła (laptop i rzutnik) oraz Agnieszka Sauter, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Zwycięzcami tegorocznej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” zostali uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Drugie miejsce zajęła drużyna Technikum Ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie.

Finał odbył się 26 kwietnia w Centrali ZUS w Warszawie. W tym roku szkolnym do Olimpiady ZUS przystąpiło ponad 30 tys. uczniów z 912 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Olimpiada organizowana przez ZUS jest elementem programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Uczniowie uczestniczą w czterech lekcjach, podczas których przekazana jest im praktyczna wiedza o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Takie lekcje mają za zadanie kształtować wśród młodzieży świadomość ubezpieczeniową i uczyć zasad solidaryzmu społecznego.

Zmagania finalistów można obejrzeć na kanale yuotube.pl – Elektroniczny ZUS.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ