Specjalnie dla lekarzy: Biała Sobota w ZUS

Specjalnie dla lekarzy: Biała Sobota w ZUS

0
PODZIEL SIĘ

I Oddział ZUS w Warszawie serdecznie zaprasza lekarzy na indywidualne konsultacje, które będą udzielane podczas Białej Soboty w ZUS.

W najbliższą sobotę, tj. 19 maja 2018 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 lekarze wszystkich specjalizacji będą mogli uzyskać niezbędne informacje w zakresie obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich, czyli e-ZLA. Akcja informacyjna odbędzie się w Salach Obsługi Klientów w I Oddziale ZUS w Warszawie oraz w Inspektoratach Warszawa: Wola, Ochota i Żoliborz.

– Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia placówek ZUS przez lekarzy, którzy jeszcze nie zaznajomili się z działaniem elektronicznych zwolnień lekarskich. Nasi pracownicy z przyjemnością pomogą i wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z wystawianiem i anulowaniem zwolnień – informuje Marta Pieczka, dyrektor I Oddziału ZUS w Warszawie. Lekarze otrzymają również wsparcie przy zakładaniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych (ZUS PUE), która jest niezbędna do wystawiania e-ZLA.

Jeśli lekarz będzie miał przy sobie pendrive lub laptop z dostępem do Internetu, to na miejscu otrzyma także pomoc w uzyskaniu certyfikatu do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich. Należy jednak pamiętać, że do założenia PUE i otrzymania certyfikatu niezbędny jest dowód osobisty, aby potwierdzić tożsamość lekarza.

Biała Sobota w ZUS organizowana jest w czterech placówkach:

  • I Oddział w Warszawie – ul. Senatorska 6/8,
  • Inspektorat Warszawa-Wola – ul. Wrocławska 20,
  • Inspektorat Warszawa-Ochota – ul. E. Orzeszkowej 14,
  • Inspektorat Warszawa-Żoliborz – ul. Kasprowicza 151.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie funkcjonują od 2016 r., obok papierowych druków zwolnień. Jednak, według obecnie obowiązujących przepisów, ma się to zmienić i od 1 lipca tego roku będą obowiązywać tylko elektroniczne zwolnienia – e-ZLA.

Więcej informacji na temat elektronicznych zwolnień lekarskich można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/ezla, gdzie zamieszczone są również krótkie filmy instruktażowe.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ