Skatepark w Ursusie oficjalnie otwarty

Skatepark w Ursusie oficjalnie otwarty

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Miłośnicy sportów miejskich w Ursusie mogą już oficjalnie korzystać ze skateparku przy skrzyżowaniu ulic Dzieci Warszawy i Szancera.

Obiekt powstał dzięki inicjatywie uczniów z Gimnazjum nr 132 w Warszawie, którzy zgłosili swój pomysł do budżetu obywatelskiego. Przeznaczony jest do jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i rowerach BMX. Wyposażony jest w dwie poręcze, grindbox, bank i mini-pipe, szerokie rozpędy, urozmaicony funbox, minirampe, a także manual z murkiem.

Całość wykonano z żelbetonu w nowatorskiej technologii, wykorzystującej do budowy tego typu obiektów prefabrykowane elementy. Skatepark ma wymiary 29,40 na 13,00 m, a jego łączna zabudowa wynosi 751,8 metrów kwadratowych. Budowa kompleksu kosztowała 323 000 zł.

– Wszystko zaczęło się od tego, że wielu naszych przyjaciół, którzy jeżdżą na hulajnogach i deskach mówiło nam jak bardzo chcieliby mieć swój skatepark w Ursusie – opowiadali przedstawiciele młodych inicjatorów projektu: Łukasz Chomiuk, Alan Krzemień, Daniel Kozieł, Staś Nowakowski i Wanda Leśniak. – Dzięki temu nie musieliby realizować swoich pasji gdzieś daleko poza dzielnicą. Słysząc wiele próśb od znajomych, postanowiliśmy, że spróbujemy spełnić ich marzenie – tłumaczyli.

Na kilka dni przed uroczystością przy skateparku wykonane zostały ostatnie nasadzenia. Prowadzone prace nie przeszkadzały jednak użytkownikom w korzystaniu z obiektu przed oficjalnym otwarciem.

– Przyszedł taki dzień, kiedy wasz pomysł został zrealizowany i możecie z niego w pełni korzystać. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych kilka osób zdecydowało się przyjechać na hulajnogach, co świadczy o tym, że to miejsce będzie cieszyło się dużym powodzeniem – powiedział burmistrz Ursusa Bogdan Olesiński.

Mimo deszczowej aury, w uroczystości otwarcia skateparku wzięli udział młodzi amatorzy miejskich sportów oraz władze dzielnicy. Atrakcją dla młodzieży i zgromadzonych gości były warsztaty przygotowane przez szkołę GoSKATE. Profesjonalni skaterzy omówili aspekty techniczne deskorolek, a także opowiedzieli o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu wyczynowego. Wyrazili również pozytywne opinie na temat nowego obiektu w Ursusie. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ