Ruszyła zbiórka dla schronisk

Ruszyła zbiórka dla schronisk

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Zbiórkę dla schronisk dla zwierząt rozpoczęły warszawskie lokale gastronomiczne. Wspiera ją m.in. Warszawskie Forum Samorządowe, które domaga się od radnych działań na rzecz schronisk.

„Wakacje już prawie za nami, a Schroniska dla Zwierząt za chwilę wejdą w najtrudniejszy dla nich okres w roku. Ponownie będziemy świadkami dramatycznych apeli z prośbą o pomoc w przetrwaniu jesieni i zimy” – informują organizatorzy. Najbardziej potrzebne są: karmy suche i mokre, karmy specjalistyczne i weterynaryjne dla zwierząt chorych i słabszych, leki, każdego rodzaju smakołyki, ręczniki papierowe, podkłady chłonne jednorazowe, wyprane niepotrzebne ręczniki, pościele i koce, żwirek dla kotów, smycze, obroże, zabawki z gamy niezniszczalnych i pojemniki na karmę.

Lokale, w których można zostawiać dary to:

Jaś & Małgosia, al. Jana Pawła II 57 / Wola

Kawiarnia Kafka, Oboźna 3 / Śródmieście

Kulturalna Plac Defilad 1 / Centrum, Pałac Kultury i Nauki

La Lucy, Pereca 11 / Wola

Miau Cafe, Naruszewicza 30 / Mokotów, Metro Wierzbno

Prochownia Żoliborz, Czarnieckiego 51 / Żoliborz, Park Stefana Żeromskiego

Wspólny Mianownik Ostrobramska, Ostrobramska 126 / Praga-Południe

Znajomi Znajomych, Wilcza 58a / Śródmieście

4pokoje Wileńska 19 / Praga-Północ

Wsparcie otrzymają: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, Fundacja Mikropsy oraz Fundacja Zwierzęca Polana.

Akcja cieszy się coraz większym powodzeniem, wspiera ją m.in. Warszawskie Forum Samorządowe.

„Jesień i zima to najcięższe pory roku do przetrwania dla schronisk i związku z tym wsparcie dla nich jest bardzo ważną rzeczą. Bardzo dobrze, że inicjatywa odbywa się od razu po wakacjach, co daje możliwość i czas na odpowiednie zorganizowanie pomocy dla schronisk, a co za tym idzie, dla zwierząt.

Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że schroniska dla zwierząt funkcjonują bez należytego wsparcia ze strony samorządów, co wymaga zdecydowanych zmian na szczeblu systemowym. Jako Warszawskie Forum Samorządowe zwrócimy się do radnych Warszawy z prośbą o usystematyzowanie pomocy dla placówek, które zajmują się opieką nad zwierzętami” – czytamy w oświadczeniu WFS.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ