Ruszył remont parku Sowińskiego

Ruszył remont parku Sowińskiego

0
PODZIEL SIĘ

Rozpoczęła się modernizacja najstarszego na Woli parku. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji konserwatora zabytków, mogły ruszyć prace remontowe.

Park Sowińskiego oddano do użytku 3 sierpnia 1936 r, jego pomysłodawcami byli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Woli, a autorami projektu Zygmunt Hellwig i Kazimierz Kozłowski.

– W trakcie II Wojny Światowej park został częściowo zniszczony, po czym został odrestaurowany. W 1964 roku teren został rozbudowany i powiększony o amfiteatr, który służy mieszkańcom Woli do dziś – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Teraz w zabytkowym parku im. gen. Józefa Sowińskiego ruszyły prace remontowe. Renowacja obejmie m.in. zabytkowe poidełko znajdujące się na terenie parku. Jest ono tak stare, jak sam park. Odrestaurowanie poidełka to tylko jeden z elementów remontu. Kolejnymi są m.in. demontaż starej i budowa całkowicie nowej toalety publicznej wraz z niezbędnymi przyłączami, modernizacja mocno już wysłużonego ogrodzenia parku, modernizacja ścieżek parkowych czy montaż elementów małej architektury, jak kosze na śmieci czy nowe ławki. Na koniec teren ma być uprzątnięty, a w parku pojawić się ma nowa zieleń.

Mimo remontu części parku, jest on ciągle dostępny dla mieszkańców. Prace mają potrwać do listopada.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ