Przychodnia czy przedszkole? Radna prosi o konsultacje

Przychodnia czy przedszkole? Radna prosi o konsultacje

0
PODZIEL SIĘ

Interpelację w sprawie budowy nowej przychodni na działce przy ul. Ordona złożyła wolska radna Joanna Tracz-Łaptaszyńska. 

„Z niepokojem przeczytałam odpowiedź na interpelację nr 1385 udzieloną Panu Radnemu m.st. Warszawy przez Pana Zastępcę Prezydenta Pawła Rabieja, iż działka przy ulicy Ordona dotychczas przeznaczona na cele oświatowe miałaby być w całości przeznaczona na budowę specjalistycznej przychodni” – napisała radna, która prosi o wykonanie szczegółowych analiz potrzeb mieszkańców Odolan.

„Ponadto proszę o wykonanie konsultacji społecznych gdyż z przekazanych mi przez mieszkańców Odolan informacji wynika, iż mieszkańcy rejonu Odolan mają dostęp do niepublicznych placówek zdrowotnych na terenie Odolan, które mają podpisane kontrakty z NFZ, natomiast mają bardzo utrudniony dostęp do placówek oświatowych, brak jest żłobków, miejsc w przedszkolu na ul. Boguszewskiej, a planowana budowa szkoły może być niewystarczająca” – dodaje radna.

Radna prosi o dokonanie analiz i konsultacji społecznych celem wskazania faktycznych priorytetów publicznych dla tego rejonu Woli.

„Jaki jest obecnie stan planów zagospodarowania działki przy ulicy Ordona? Gdzie dzielnica Wola planuje wybudować żłobek na Odolanach, gdzie przedszkole, a gdzie szkołę? ” – pyta Joanna Tracz-Łaptaszyńska.

Urząd miasta rozpatruje różne warianty budowy przychodni na Odolanach. Jak napisał wiceprezydent Paweł Rabiej w odpowiedzi na interpelację radnego Tomasza Sybilskiego, jedną z nich była budowa jej na działce u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona.

„Realizacja inwestycji w proponowanym kształcie wymaga dodatkowych analiz i uzgodnień na płaszczyźnie władz Dzielnicy Wola, władz m.st. Warszawy oraz SPZOZ Warszawa Wola – Śródmieście. Biuro Polityki Zdrowotnej pismem z dnia 10 października 2019 roku zwróciło się do władz dzielnicy Wola z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie sytuacji prawnej nieruchomości położonych u zbiegu ulic Jana Kazimierza, Ordona i Kasprzaka” – czytamy w piśmie wiceprezydenta.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ