Przed Świątynią Opatrzności Bożej odsłonięty i poświęcony zostanie kamienny krzyż, tzw. chaczkar.

Przed Świątynią Opatrzności Bożej odsłonięty i poświęcony zostanie kamienny krzyż, tzw. chaczkar.

0
PODZIEL SIĘ

22 września (sobota) o godz. 12 przed Świątynią Opatrzności Bożej odsłonięty i poświęcony zostanie kamienny krzyż, tzw. chaczkar.

Z tej okazji zostanie odprawiona uroczysta msza św. w rycie ormiańskokatolickim. Będzie jej przewodniczył abp Rafał Minassian, eparcha Ormiańskiego Kościoła Katolickiego dla Armenii, Gruzji, Rosji i Europy Wschodniej, a weźmie w niej udział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, a zarazem zwierzchnik Kościoła ormiańskokatolickiego w Polsce. Po mszy św. zostanie odsłonięty i pobłogosławiony chaczkar ufundowany przez ambasadora Armenii w Polsce Edgara Ghazariana oraz abp. Rafała Minassiana.

„Krzyż, który stanie z lewej strony Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, to prawdopodobnie pierwszy w Polsce i na świecie chaczkar dedykowany Janowi Pawłowi II w 40. rocznicę jego pontyfikatu. – Ormianie pamiętają jego wizytę w roku 2001 z okazji 1700-lecia chrztu Armenii i cenią zasługi dla dialogu między Kościołem katolickim a Ormiańskim Kościołem Apostolskim. Chaczkar upamiętni też więzi polsko-ormiańskie. Na ziemiach polskich Ormianie są obecni od 650 lat. W ubiegłym roku była obchodzona rocznica nadania przez króla Kazimierza Wielkiego przywileju Ormianom we Lwowie” – informuje archidiecezja warszawska.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ