Ponad 200 samochodów w parku Skaryszewskim

Ponad 200 samochodów w parku Skaryszewskim

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Mieszkańcy Pragi-Południe policzyli samochody, które nielegalnie wjechały do parku Skaryszewskiego podczas Targu Śniadaniowego. Okazało się, że tylko w sobotę między godz. 10 a 14 było ich 209.

Mieszkańcy przez cztery godziny dyżurowali przy dwóch wejściach do parku – od strony alei Zielenieckiej i od strony ulicy Międzynarodowej. Policzyli dokładnie wszystkie wjeżdżające auta. Dodatkowo spacerowali po parku zostawiając za wycieraczkami „mandaty” będące zaproszeniem dla kierowców, by zgłosili się do Straży Miejskiej w związku ze złamaniem przepisów. Znaleźli kilkadziesiąt przypadków, którymi powinny zająć się stosowne służby. Jak dodają, Straż Miejska przez cały 2016 i początek 2017 roku wręczyła w parku zaledwie 58 mandatów.

– Problemy zgłaszane przez mieszkańców są po prostu ignorowane – mówi Tadeusz Rudzki ze Stowarzyszenia „Wiatrak”, członek Samorządu Mieszkańców Saskiej Kępy. – Kwestia nielegalnego wjazdu do parku nagłaśniania jest już prawie pół roku i nadal nie ma konkretnych działań. Dlatego zbudowaliśmy porozumienie lokalnych organizacji i działamy wspólnie, bo pojedyncze zgłoszenia mieszkańców nie są traktowane poważnie.

Mieszkańców bulwersuje fakt, że często do organizacji imprez dokładane są środku z budżetu dzielnicy lub miasta, niejednokrotnie trzeba też dokonywać napraw zniszczeń, które powstały w trakcie imprezy. Podkreślają też, że blisko parku przebiegają linie tramwajowe, a w zasięgu krótkiego spaceru znajduje się stacja metra i przystanek kolejowy – dziwi zatem fakt, że tak wiele osób decyduje się na przyjazd własnym samochodem.

Akcja „Cicho jest w Parku Skaryszewskim” trwa już pół roku. Poparły ją: Miłośnicy Krajobrazu – Stowarzyszenie Właścicieli Lokali, Ogród Warszawa. Stowarzyszenie na rzecz Krajobrazu Kulturowego, Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków, Stowarzyszenie ŁADna Kępa, Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa, Stowarzyszenie „Wiatrak” oraz Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy (Oddział TPW). Inicjatywę wsparły też dwa Samorządy Mieszkańców – Kamionka i Saskiej Kępy, a także Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, warszawska Akademia Sztuk Pięknych i Portal Warszawski.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ