Plenerowe gry w parku Moczydło

Plenerowe gry w parku Moczydło

0
PODZIEL SIĘ

Plenerowe stanowiska do popularnych gier podwórkowych stworzono w parku Moczydło. Projekt powstał dzięki funduszom pochodzącym z dzielnicowego budżetu partycypacyjnego.

Zakończyła się realizacja wartego ponad 30 tys. zł projektu, który zakładał stworzenie dziewięciu stanowisk do gier plenerowych w parku Moczydło.

– Place do plenerowych gier są gotowe i można z nich korzystać – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Jesteśmy przekonani, że gry spodobają się mieszkańcom Woli i w przyszłym roku będą fajnym uzupełnieniem spacerów po parku Moczydło – dodaje.

Pomysłodawcą budowy placów do plenerowych gier jest mieszkanka Woli, która zgłosiła swój projekt do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego 2018 i zebrała odpowiednią liczbę głosów poparcia. Dzięki temu w parku Moczydło pojawiło się dziewięć stanowisk do gier, z których można korzystać bez ograniczeń i przez prawie cały rok.

– Dzieci, młodzież i dorośli mają do dyspozycji place do gier w klasy, klasy „Dni Tygodnia”, twistera 24, pajęczynę, węża i drabinę, labirynt, „Naśladuj mnie”, kotka oraz znaki drogowe – mówi Krzysztof Strzałkowski. – Gry rozmieszczone są w całym Parku Moczydło i samo odnalezienie ich wszystkich jest fajną zabawą. To gry, które wszyscy dobrze znamy, bo graliśmy w nie na podwórkach, gdy byliśmy młodsi. Teraz możemy zagrać w nie w parku, na świeżym powietrzu i całkowicie za darmo – dodaje.

Place do gier zostały wykonane bardzo bezpieczną techniką, polegającą na naniesieniu specjalnego materiału na utwardzoną nawierzchnię i podgrzaniu jej. Dzięki temu stworzone zostały duże, kolorowe plansze gotowe do gry przez prawie cały rok.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ