Pikniki krwiodawców i nosorożców

Pikniki krwiodawców i nosorożców

0
PODZIEL SIĘ

Dwa pikniki edukacyjne: z okazji Światowego Dnia Nosorożca oraz piknik promujący honorowe krwiodawstwo odbędą się w w sobotę 22 września w warszawskim zoo.

Piknik edukacyjny z okazji Światowego Dnia Nosorożca odbędzie się na polanie obok wybiegu nosorożców indyjskich. W przypadku deszczowej pogody impreza odbędzie się w budynku Słoniarni, który stoi po sąsiedzku wybiegu nosorożca.

Plan imprezy:

10.00-11.00 – spacer z opiekunem „Tajemnice Warszawskich Słoni” (obowiązują zapisy poprzez FB);

11.00-15.00 – piknik na polanie przy wybiegu nosorożców.

Będzie można wysłuchać opowieści opiekunów: o nosorożcach z warszawskiego zoo i ich historii; o przysmakach nosorożców i ich ulubionych zabawkach. Do obejrzenia i dotknięcia będą dostępne nosorożcowe eksponaty: odciski nóg, fragmenty rogu i skóry, a dla odważnych – kupa kupy Kuby. Nie zabraknie konkursów z nagrodami takich jak koło fortuny, układanie puzzli. Będzie też gra terenowa „Odkryj tajemnice nosorożców” i zajęcia plastyczne. A na pamiątkę warto zrobić sobie selfie z nosorożcem Kubą.

12.00 – tort dla gości w kształcie nosorożca – święto pół roku młodego Junga,

13.00 – pokazowy trening medyczny,

14.00 – wierzbowo-paprykowy tort dla nosorożców krojony przez gościa specjalnego – Nelę Małą Reporterkę.

Piknik prozdrowotny promujący honorowe krwiodawstwo pod hasłem „Daj coś z siebie innym” odbędzie się na polanie przy placu zabaw. W razie deszczu, główne atrakcje będą prezentowane w namiotach.

Przed wejściem do zoo (parking od strony mostu Gdańskiego) w godz. 10–15 będzie stał ambulans do poboru krwi. Każdy, kto tego dnia odda krew w ambulansie dostanie bezpłatny bilet wstępu do zoo. Taki bilet będzie można wykorzystać w wybrany dzień, do końca bieżącego roku.

Podczas pikniku organizatorzy będą zachęcali do oddawania krwi, gdyż jest to bezpieczne, nie grozi zarażeniem, nie uzależnia i nie boli. Dodatkowo tym, którzy zechcą zostać potencjalnymi dawcami szpiku kostnego, Fundacja DKMS będzie pobierała wymaz z policzka. Na sobotnim pikniku będzie można dowiedzieć się, kto może zostać krwiodawcą, ale także jakie są przeciwwskazania do oddawania krwi.

Nie zabraknie też ciekawostek i atrakcji. Przewidziano m.in.: warsztaty zoologiczne, pokaz zwierząt, pokazowe treningi piłki nożnej, quizy i zabawy, zawody sprawnościowe, bańki mydlane i wyjątkowo w zoo – wata cukrowa jako nagroda w konkursie. Na zakończenie planowane jest ognisko z kiełbaskami i ziemniakami.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ