Pieniądze na Szybką Kolej Miejską

Pieniądze na Szybką Kolej Miejską

0
PODZIEL SIĘ

Ponad 202 mln zł z funduszy unijnych otrzyma Szybka Kolej Miejska. Pieniądze przeznaczone są na pokrycie kosztów modernizacji zaplecza na Szczęśliwicach i zakup 21 nowoczesnych pociągów.

Podpisano umowę na dofinansowanie projektu „Rozszerzenie potencjału przewozowego kolei metropolitalnej na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego – Etap I”. Miejska spółka uzyskała wsparcie w pełnej, wnioskowanej wysokości.

– Podniesiemy standard podróżowania pociągami SKM w metropolii. Nowy tabor wzmocni istniejące połączenia w godzinach szczytu i pozwoli na uruchomienie nowych połączeń do Piaseczna i Ożarowa Mazowieckiego – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

– To już trzeci nasz projekt dofinansowany przez UE. Pierwszym był zakup 13 nowych pojazdów 27WE „Elf” dla linii łączącej stolicę z lotniskiem Chopina. Drugi dotyczył leasingu 10 pojazdów, co znacznie zwiększyło nasze możliwości przewozowe w aglomeracji. Ogółem pozyskaliśmy z funduszy unijnych już ponad 585 mln zł – dodaje Krystyna Pękała, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Środki zostaną przeznaczone na zakup 21 nowoczesnych pociągów – 15 pięcioczłonowych i 6 czteroczłonowych oraz serwisowanie nowego taboru przez piętnaście lat (przeglądy i naprawy). Pozostała część tej kwoty pozwoli na pokrycie kosztów modernizacji Stacji Techniczno-Postojowej na warszawskich Szczęśliwicach, w której docelowo będzie można obsługiwać nawet 50 pociągów spółki.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ