Pastorały na ul. Krasińskiego

Pastorały na ul. Krasińskiego

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Stylizowane latarnie LED zamiast starych, żelbetowych słupów pojawiają się wzdłuż ul. Krasińskiego. W najbliższych tygodniach zaświecą tam nowe latarnie.

Przebudowa obejmuje odcinek od pl. Wilsona do ul. Wybrzeże Gdyńskie. Przygotowania do tych robót rozpoczęto w ubiegłym roku. Wówczas wykonawca prac – Zakład Remontów i Konserwacji Dróg – zamówił niezbędne materiały i rozpoczął wstępne prace w terenie.

Teraz ustawiane są nowoczesne słupy stylizowane na historyczne – model Pastorał Warszawski z 1923 r. (będzie ich 44) wraz z oprawami LED (61 sztuk). Są one wykonane z wysokogatunkowych rur stalowych o wysokości 9 i 7 m i zdobione stylizowanymi odlewami żeliwnymi, w postaci przewiązek. Skończona jest już znaczna część robót – po północnej stronie ulicy stoją już niemal wszystkie słupy. W najbliższym czasie staną także po południowej stronie.

To nie koniec prac związanych z oświetleniem ul. Krasińskiego. W tym roku Zarząd Dróg Miejskich planuje prace również na odcinku od ul. Powązkowskiej do pl. Wilsona.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ