Parkowanie tylko z identyfikatorem

Parkowanie tylko z identyfikatorem

0
PODZIEL SIĘ

Wjazd na wolskie podwórka objęte pilotażem będzie możliwy jedynie dla osób z identyfikatorami – Zarząd Dzielnicy Wola zatwierdził właśnie stosowne regulaminy. Prosiły o to wspólnoty mieszkaniowe.

Wola chce uporządkować bezpłatne parkowanie na podwórkach przez osoby nie chcące zapłacić w parkomacie, więc planuje wdrożyć pilotażowy projekt, który będzie realizowany w czterech lokalizacjach. – Na podwórkach pojawią się wyznaczone miejsca postojowe, z których korzystać będą mogli tylko mieszkańcy oraz najemcy lokali użytkowych. Z kolei przy wjazdach zostaną ustawione znaki zakazu ruchu, a mieszkańcy uzyskają specjalne identyfikatory – tłumaczy Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Zarząd Dzielnicy Wola zatwierdził właśnie regulaminy, które będą regulowały kwestie parkowania na podwórkach. – Zapisy, które znalazły się w regulaminach są wynikiem spotkań z mieszkańcami oraz przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych – mówi Krzysztof Strzałkowski.

Możliwość wjazdu, zatrzymania się i parkowania na podwórkach objętych pilotażem będą miały osoby posiadające specjalny identyfikator, służby miejskie oraz usługodawcy i dostawcy świadczący usługi dla mieszkańców bądź najemców lokali użytkowych. Identyfikatory będą mogły otrzymać osoby które:

· posiadają meldunek w obrębie danego podwórka,
· posiadają tytuł prawny do nieruchomości znajdującej się w obrębie danego podwórka,
· prowadzą wspólne gospodarstwo domowe z osobą posiadającą tytuł prawny do lokalu,
· prowadzące działalność gospodarczą i posiadające tytuł prawny do lokalu.

W pierwszych trzech przypadkach identyfikatory będą wydawane na stałe, natomiast osobom prowadzącym działalność gospodarczą – na okres nie przekraczający 12 miesięcy. Identyfikatory, na których będą mogły znaleźć się numery rejestracyjne maksymalnie dwóch pojazdów, będzie wydawał wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. – Stosowne wnioski będzie można składać w siedzibie ZGN Wola przy ul. Bema 70 oraz w odpowiednim dla danego podwórka Terenowym Zespole Obsługi Mieszkańców. Wydanie identyfikatora jest bezpłatne – podkreśla burmistrz Strzałkowski.

Wydawanie identyfikatorów rozpocznie się 19 grudnia. Stosowna informacja pojawi się na klatkach schodowych oraz na stronie internetowej ZGN Wola. Wnioski będą dostępne w internecie oraz w siedzibie ZGN Wola oraz w Terenowych Zespołach Obsługi Mieszkańców.

Równolegle będą trwały prace nad wdrożeniem nowej organizacji ruchu. O przestrzeganie nowych zasad dbać będzie straż miejska oraz policja. – Wprowadzany przez nas pilotaż ma służyć mieszkańcom. Sprawi, by zaparkowanie samochodu w obrębie miejsca zamieszkania nie stanowiło tak dużego kłopotu, jak do tej pory. Jeżeli te rozwiązania sprawdzą się w praktyce, to program będzie rozszerzany na kolejne podwórka – mówi Krzysztof Strzałkowski.

Na początku, pilotaż obejmie następujące obręby ulic: Elektoralna, Biała, Ogrodowa, al. Jana Pawła II, Dzielna 15 i 15a, Nowolipki 26,28,28A,28B,30,32,34, al. Solidarności, Żelazna, Nowolipie oraz Piaskowa 7,9,11.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ