Otwarcie skateparku w Ursusie

Otwarcie skateparku w Ursusie

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Otwarcie skateparku przy skrzyżowaniu ulic Dzieci Warszawy i Szancera zaplanowano na najbliższy wtorek, 14 maja, na godz. 12. W programie m.in. pokaz jazdy na deskorolce oraz warsztaty dla uczestników. 

Tor do jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i rowerach BMX powstał dzięki inicjatywie uczniów z Gimnazjum nr 132 w Warszawie, którzy zgłosili pomysł do budżetu partycypacyjnego.

– Skatepark w Ursusie powstał dzięki inicjatywie i zaangażowaniu młodych ludzi, którzy korzystając z możliwości, jakie daje mieszkańcom budżet obywatelski, stworzyli miejsce, gdzie mogą się spotykać i realizować swoją pasje do sportu – mówi burmistrz dzielnicy Ursus Bogdan Olesiński.

W skateparku znajdują się: dwie poręcze, grindbox, bank i mini-pipe, szerokie rozpędy, urozmaicony funbox, minirampe, a także manual z murkiem. Całość wykonano z żelbetonu w nowatorskiej technologii, wykorzystującej do budowy tego typu obiektów prefabrykowane elementy. Skatepark ma wymiary 29,40 na 13,00 m, a jego łączna zabudowa wynosi 751,8 metrów kwadratowych. Budowa kompleksu kosztowała 323 000 zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ