Ochota na kota

Ochota na kota

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

„Ochota na kota” – pod taką nazwą wkrótce przy ul. Grójeckiej 79 zacznie funkcjonować filia stołecznego Schroniska „Na Paluchu”. Zamieszka w niej 20 kotów. 

W pawilonie handlowym przy ul. Grójeckiej 79 (niedaleko skrzyżowania z ul. Banacha i ul. Bitwy Warszawskiej 1920), już za około cztery miesiące rozpocznie działanie filia stołecznego Schroniska „Na Paluchu”. W punkcie „Ochota na kota” zamieszka około 20 kocurów i kotek, które będą ambasadorami idei adopcji.

 Koty, które tu trafią, niewątpliwie zyskają szansę na szybszą adopcję, jednakże będą też miały swoje zadanie. Chcemy, aby sygnalizowały warszawiakom, że w naszym schronisku na nowe domy wciąż czekają dziesiątki ich towarzyszy. Z pomocą naszej filii jeszcze mocniej postawimy na edukację i promocję – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

 Ten pomysł od razu nam się spodobał. Wierzę, że otwierając punkt przy ul. Grójeckiej, jednocześnie otwieramy kotom, ale też pozostałym zwierzętom z „Palucha” drzwi do serc warszawiaków. Ochota to kocia dzielnica, nie wyobrażam sobie, że to miejsce mogłoby powstać gdzie indziej – mówi Katarzyna Łęgiewicz, burmistrz Ochoty.

Większa część ochockiego domu kota zostanie przeszklona tak by odwiedzający to miejsce mogli swobodnie przyglądać się podopiecznym schroniska. W punkcie działać będzie również punkt adopcyjno-informacyjny, gdzie warszawiacy będą mogli uzyskać wszystkie informacje związane z przygarnięciem zwierząt z „Palucha”.

 Dla osób, które twierdziły, że do schroniska mają „za daleko” uruchomiliśmy wirtualną wycieczkę. Teraz idziemy o krok dalej. Jeszcze bardziej przybliżamy „Paluch” mieszkańcom i to dosłownie. Już wkrótce udostępnimy im filię jednostki, która działać będzie pod nazwą „Ochota na kota” – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ