Nowe defibrylatory na Woli

Nowe defibrylatory na Woli

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Do końca czerwca w czterech budynkach użyteczności publicznej zamontowane zostaną defibrylatory. Urząd Dzielnicy Wola podpisał umowę na realizację zwycięskiego projektu z budżetu partycypacyjnego. 

Zwycięski projekt to „Defibrylatory na Woli – popieramy całym sercem”. Zakłada on zakup i montaż defibrylatorów, a także organizację cyklu szkoleń z ich obsługi. Całość ma kosztować blisko 16 tys. zł.

– Do końca czerwca defibrylatory zostaną zamontowane w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Obozowej 85, w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego, a także w Bibliotekach Publicznych przy ul. Ciołka 20 i ul. Redutowej 48 – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Dwufazowe defibrylatory AED, które zostaną zakupione w ramach umowy, to wysokospecjalistyczne, skomputeryzowane urządzenia z których korzystać może każdy. Są one wyposażone w zrozumiały przewodnik głosowy w języku polskim, dzięki któremu w razie konieczności będą mogły być bezpiecznie użytkowane przez osoby nieposiadające fachowej wiedzy medycznej.

– Na nagłe zatrzymanie akcji serca umiera rocznie w Europie nawet 700 tys. mieszkańców – mówi Adam Hać, zastępca burmistrza dzielnicy Wola. – Okazuje się, że szybka pierwsza pomoc połączona z defibrylacją w ciągu kliku minut od utraty przytomności, może zwiększyć szansę na skuteczną reanimację nawet o 75% – dodaje.

W ramach zwycięskiego projektu zostaną przeprowadzone również cztery otwarte szkolenia dla mieszkańców, w trakcie których będzie można poznać nie tylko zasady korzystania z defibrylatorów, ale również przejść przyśpieszony kurs udzielania pierwszej pomocy. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ