Nagroda Literacka m.st. Warszawy po raz 13

Nagroda Literacka m.st. Warszawy po raz 13

0
PODZIEL SIĘ

Wkrótce ruszy 13. edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Kandydatów do tego wyróżnienia mogą zgłaszać wydawcy, księgarze, bibliotekarze oraz czytelnicy. Laureaci i nominowani otrzymują nagrody warte łącznie 300 tysięcy złotych.

Książki będzie można zgłaszać w czterech kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca i edycja warszawska do 31 stycznia 2020 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie projektu lub pocztą tradycyjną na adres: Biuro Kultury, Urząd m.st. Warszawy, pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa z dopiskiem „Nagroda Literacka m.st. Warszawy”. Szczegóły znajdują się w regulaminie nagrody na stronie www.um.warszawa.pl/nagrodaliteracka.

– Warszawa jest fundatorem nagród literackich, które doceniają wyjątkowych ludzi pióra i różnorodną literaturę – prozę, poezję, reportaż, książki historyczne i o Warszawie. Nagradzane tytuły budzą emocje, stawiają trudne pytania, komentują współczesność, inspirują. Zachęcam mieszkanki i mieszkańców do czytania i odnajdywania wyróżnionych książek w warszawskich bibliotekach – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Przyjmowanie zgłoszeń do Nagrody Literackiej ruszy na początku grudnia, ale we wtorek, 3 grudnia o godz. 18.30 odbędzie się inauguracyjne spotkanie z literaturą dziecięcą w Kinie Atlantic. Gośćmi wieczoru będą laureaci Nagrody Literackiej w tej kategorii, zarówno pisarze, jak i ilustratorzy.

Swoją obecność zapowiedzieli m.in.: Anna Piwkowska, Maciej Wojtyszko, Justyna Bednarek, Emilia Bojańczyk, Małgorzata Strzałkowska, Marcin Szczygielski, Dorota Sidor, Cezary Harasimowicz oraz Marta Kurczewska. W programie znajdzie się m.in. czytanie fragmentów nagrodzonych książek, prezentacja ilustracji do książek na dużym ekranie. Gospodarzami spotkania będą Janusz Drzewucki, przewodniczący jury nagrody oraz Artur Wolski z Entropii Słowa.

Rejestracja na wydarzenie potrwa do 30 listopada https://tinyurl.com/tx5z7ed.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ