Na pl. Europejskim już można się ślizgać

Na pl. Europejskim już można się ślizgać

0
PODZIEL SIĘ

Na pl. Europejskim czeka nie tylko lodowa tafla i zimowe dekoracje, lecz także inne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

W nadchodzący weekend 15-16 grudnia amatorzy jazdy na łyżwach odwiedzający plac Europejski zostaną poczęstowani watą cukrową i jak zwykle będą mogli zakupić smakołyki w dobrze zaopatrzonych foodtrackach: przekąski na słodko i tradycyjne dania kuchni polskiej, a także coś, czego jeszcze w tym miejscu nie serwowano – tradycyjne rosyjskie pielmieni.

Główną zimową atrakcją placu Europejskiego jest jednak bezpłatne lodowisko – w tym roku ozdobione pięknymi motywami z krainy Dziadka do Orzechów. Można przyjść z własnymi łyżwami bądź wypożyczyć je za opłatą 10 zł/godz.

Lodowisko jest czynne codziennie do końca stycznia, od poniedziałku do piątku w godzinach 16–21, a w weekendy od godz. 11 do 21. Magiczny nastrój placu tworzy iluminacja na blisko 100 tys. lampek. Dodatkowo najmłodsi mogą odbyć krótką podróż kolejką elektryczną, a zakochani – zrobić sobie zdjęcie w fotobudce na tle nastrojowej świątecznej instalacji.

W miniony weekend otworzona została również nowa ekspozycja w plenerowej galerii Art Walk, zatytułowana „Bez/Granicznie”, będąca wypowiedzią młodych uczestników i obserwatorów życia społecznego na ważne tematy.

Wstęp wolny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ