Mieszkańcy Włoch posadzą drzewa i krzewy

Mieszkańcy Włoch posadzą drzewa i krzewy

0
PODZIEL SIĘ

Akcja sadzenia zieleni przez mieszkańców Włoch odbędzie się 27 maja o godz. 11 na ul. Świerszcza z okazji finału Warszawskiego Dnia Sąsiada.

 

To wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy oraz nieformalnej organizacji Sąsiedzi Sąsiadom we Włochach.

– Pomysł na wspólne nasadzenia pojawił się przy okazji napływających z całej Polski informacji o masowej wycince drzew. Czuliśmy się jako mieszkańcy bezsilni patrząc na to co się dzieje, postanowiliśmy więc przekuć naszą frustrację w coś pozytywnego – mówi Monika Uss, pomysłodawczyni akcji.

– Nasza akcja będzie też świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu i lepszego poznania swoich sąsiadów – dodaje Agata Tomaszewska, współorganizatorka inicjatywy.

Akcja jest wspólnym przedsięwzięciem nieformalnej inicjatywy Sąsiedzi Sąsiadom we Włochach oraz Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy, które m.in. w 2014 i 2015 roku organizowało sąsiedzkie akcje nasadzeń kwiatów na terenie dzielnicy.

Mieszkańcy Włoch, którzy chcą wziąć udział w nasadzeniach drzew i krzewów wzdłuż ulicy Świerszcza, spotykają się w Parku Kombatantów obok przejścia podziemnego PKP w sobotę 27 maja o godz. 11. Na miejscu będą na nich czekali organizatorzy, sadzonki roślin, sprzęt ogrodniczy, woda do podlewania, a także fachowcy z Zarządu Oczyszczania Miasta i włochowskiej firmy ogrodniczej Bluebell, która postanowiła wesprzeć inicjatywę wiedzą swoich specjalistów.

W ramach akcji mieszkańcy posadzą drzewa wiśni oraz krzewy lilaka pospolitego. Kwitnąca zieleń została dobrana w nawiązaniu do tożsamości i historii Miasta Ogrodu Włochy. Ozdobi ona ulicę Świerszcza w miejscach mijanych codziennie przez wielu mieszkańców i widzianych z okien przejeżdżających pociągów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ