Na lotnisko coraz chętniej koleją

Na lotnisko coraz chętniej koleją

0
PODZIEL SIĘ

Prawie 350 tys. „Biletów Lotniskowych” na pociąg z Warszawy do Modlina sprzedały w zeszłym roku Koleje Mazowieckie. W ramach tego biletu pasażerowie odbyli prawie pół miliona przejazdów.

Na podstawie „Biletu Lotniskowego” podróżni mogą dojechać z każdej stacji kolejowej w Warszawie do stacji w Modlinie, a następnie specjalnie oznakowanym autobusem dostać się do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin. Dodatkowo osoby które posiadają „Bilet Lotniskowy”, mogą na obszarze pierwszej strefy biletowej, bez dodatkowych opłat, korzystać ze wszystkich środków warszawskiej komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM). Bilet jest ważny przez 75 minut od godziny wskazanej przez pasażera.

– Kolejowe połączenie z Modlinem jest obsługiwane przez nowoczesne „Elfy”. Wnętrza pociągów są klimatyzowane, posiadają miękkie fotele, miejsca na rowery, odpowiednie wyposażenie dla podróżujących z większym bagażem oraz są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i tych podróżujących z małymi dziećmi. Pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego WiFi. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżnych zamontowano również monitoring – mówi Dariusz Grajda, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Podróż pociągiem trwa od ok. 40 do 60 minut (w zależności od tego, na której stacji wsiądziemy), natomiast czas potrzebny na przejazd autobusem ze stacji kolejowej w Modlinie do Portu Lotniczego to ok. 10 min.

Cena jednorazowego „Biletu Lotniskowego” wynosi 19 zł, natomiast imiennego miesięcznego na przejazd „tam i z powrotem” 255 zł. Wszyscy pasażerowie mają także możliwość zakupu jedynie biletu na przejazd autobusem KM kursującym wahadłowo na odcinku PKP Modlin – Lotnisko Warszawa – Modlin. Opłata za bilet jednorazowy na ten autobus wynosi 6 zł, natomiast za bilet miesięczny – 65 zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ