Lektura na świeżym powietrzu z widokiem na rzekę?

Lektura na świeżym powietrzu z widokiem na rzekę?

0
PODZIEL SIĘ

Nad Wisłą pojawią się hamaki dla wielbicieli dobrej książki. Władze miasta zapraszają do korzystania z książek w ramach akcji „Zaczytaj się nad Wisłą”. 

15 maja (piątek) o godz. 13 na Warszawskich Targach Książki na Stadionie Narodowym (scena B) będzie można się dowiedzieć o akcji  „Zaczytaj się nad Wisłą”. Odbędzie się tam otwarta debata poświęcona wydarzeniom kulturalnym nad rzeką. Udział w niej weźmie wiceprezydent Michał Olszewski, Ewa Malinowska-Grupińska – przewodnicząca Rady Miasta Stołecznego Warszawy oraz przedstawiciele partnerów akcji.

Pomysł stworzenia plenerowych czytelni jest jednym z projektów zgłoszonych przez mieszkańców na platformie Otwarta Warszawa, który jako pierwszy został zrealizowany.

Dwadzieścia hamaków od soboty, 16 maja, pojawi się przy plażach miejskich oraz klubokawiarniach, które są partnerami miejskiej akcji „Zaczytaj się nad Wisłą”, propagującej kulturę nad rzeką. We współpracę z miastem weszły: Barka, Booglaoo, Cud nad Wisłą, Hocki-Klocki, Niedorzeczni, Plac Zabaw i Plażowa, oraz Kurort. Lokale te w większości mają swoje niewielkie czytelnie. W ich zbiorach znajdują się książki m.in. nagrodzone Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.

Książki pretendujące do Nagrody będzie można nie tylko wypożyczyć, lecz także wygrać w rozpoczynającym się także w sobotę, konkursie fotograficznym. Jego uczestnicy będą mieć za zadanie zrobić sobie „selfie” w hamaku, ilustrujące hasło przewodnie akcji i zamieścić w mediach społecznościowych.

Regulamin na stronie www.um.warszawa.pl/zaczytajsienadwisla.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ