Łatwiej skręcić z Pileckiego w stronę Piaseczna

Łatwiej skręcić z Pileckiego w stronę Piaseczna

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Na skrzyżowaniu ul. Pileckiego z ul. Puławską pas do skrętu w lewo w stronę Piaseczna został wydłużony, aby uporządkować ruch.

Jak tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich, ze względu na bardzo duży ruch, także w relacjach skrętu w lewo, na skrzyżowaniu często tworzą się zatory. Przy tak dużym natężeniu ruchu, nie ma już rezerw pozwalających na zwiększenie przepustowości dla najbardziej obciążonych relacji bez jednoczesnego utrudnienia przejazdu w ciągu ul. Puławskiej. „Wprowadziliśmy jednak drobną zmianę, która ma uporządkować ruch i nieco upłynnić przejazd przez to miejsce” – informują drogowcy.

Na ul. Pileckiego w ostatnich dniach wydłużony został pas do skrętu w lewo w kierunku Piaseczna. Do tej pory pas ten miał nieco ponad 100 m długości – w godzinach szczytu kolejka oczekujących była znacznie dłuższa, zajmując również pas do jazdy na wprost. Część kierowców, zamiast czekać na odpowiednim pasie, wpychała się na lewoskręt w ostatniej chwili, powodując niebezpieczne sytuacje i zbędne manewry, ograniczające przepustowość wlotu.

Teraz osobny pas do lewoskrętu został dwukrotnie wydłużony. Kierowcy są z dużym wyprzedzeniem informowani o tym, który pas należy zająć aby skręcić w lewo lub pojechać prosto. Ma to usprawnić przejazd przez skrzyżowanie i ograniczyć niebezpieczne manewry kierowców.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ