Kontenery dla bezdomnych przed EXPO XXI?

Kontenery dla bezdomnych przed EXPO XXI?

0
PODZIEL SIĘ

Kontenerowa noclegownia dla bezdomnych na parkingu przed EXPO XXI? To nie jest dobra lokalizacja – ostrzega radny Woli Krystian Wilk i żąda konsultacji społecznych.

W halach EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 na Woli odbywają się międzynarodowe imprezy targowe i wystawiennicze. Przyjeżdżają tam biznesmeni i goście ze wszystkich stron świata. „Planowana kontenerowa zabudowa dla noclegowni nie jest w stanie wpisać się w estetykę i przeznaczenie EXPO XXI” – tłumaczy przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego i Nieruchomości rady Woli Krystian Wilk.

A oto pełna treść oświadczenia radnego Wilka:

Z uwagi na otrzymane informacje dotyczące planów lokalizacji kontenerowej noclegowni dla osób bezdomnych na parkingu przed EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 stanowczo domagam się przeprowadzenia konsultacji społecznych w tym zakresie. W mojej opinii proponowana lokalizacja jest nieodpowiednia, a na pewno jest możliwość wytypowania znacznie lepszego miejsca.

EXPO XXI to wizytówka Warszawy na międzynarodowej mapie biznesu. W ciągu roku odbywa się tam ponad 200 różnego rodzaju konferencji, eventów, pokazów mody, seminariów naukowych, targów oraz imprez kulturalnych i sportowych. Rocznie odwiedzane jest przez kilkaset tysięcy osób. Planowana kontenerowa zabudowa dla noclegowni nie jest w stanie wpisać się w estetykę i przeznaczenie EXPO XXI. Powinniśmy dążyć do rozwoju tego, dotychczas zaniedbanego, rejonu Warszawy poprzez poprawianie m.in. estetyki otoczenia i rozważnego gospodarowania przestrzeniami publicznymi. W najbliższej okolicy znajduje się Wolskie Koloseum, które mam nadzieje, w najbliższych latach zostanie zagospodarowane w interesujący sposób i ożywi ten rejon Woli. Odpowiednio zaprojektowane przestrzenie publiczne przyciągają ludzi, stymulują inicjatywy i handel, wzmacniają poczucie odpowiedzialności za przestrzeń i poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców.

Mając na uwadze powyższe apeluję o rozważne decyzje, poprzedzone konsultacjami społecznymi oraz o branie pod uwagę nie tylko możliwości lokalizacyjnych, ale również estetykę i zrównoważony rozwój ładu przestrzennego tego rejonu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ