Koniec remontu na Podleśnej

Koniec remontu na Podleśnej

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Kończy się remont ul. Podleśnej. Latem ulica zyskała nową nawierzchnię jezdni, teraz gotowe są też nowe chodniki, zatoki do parkowania, przystanki. 

Jezdnia na 1,5 km odcinku od ul. Marymonckiej do ul. Gwiaździstej zyskała nową podbudowę i nawierzchnię. To niemal 12 tys. m kw. nowego asfaltu. Na wniosek mieszkańców drogowcy zamontowali progi zwalniające przed wszystkimi przejściami dla pieszych oraz ograniczyli prędkość w rejonie progów do 30 km/h.

Wyremontowano też część chodników, głównie w okolicach przystanków i zatok parkingowych – te zostały wyremontowane na odcinku od ul. Marymonckiej do posesji nr 38. Na całej ulicy wymieniane jest także oświetlenie. Nowe latarnie wyposażone zostały w nowoczesne oprawy LED – dzięki nim na ulicy będzie jaśniej i bezpieczniej.

Nowe przejścia dla pieszych pojawiły się po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Lektykarską, po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Klaudyny, na wysokości budynku nr 38 oraz na wysokości ul. Marii Kazimiery. Na wniosek mieszkańców pozostawiono w starej lokalizacji przejście dla pieszych po wschodniej stronie umożliwiające dojście z osiedla do lasu Bielańskiego.

Podczas prac zmieniliśmy geometrię zatoki autobusowej „Podleśna-IMiGW 05”, co umożliwi prawidłową obsługę przystanku. Poprawiona została geometria wlotu ul. Klaudyny umożliwiająca autobusom skręt. Przystanek „Lektykarska 04” został przeniesiony bliżej skrzyżowania, przesunięty został również przystanek „Klaudyny 02”, który znalazł się po zachodniej stronie skrzyżowania.

Przebudowane zostały wloty drogi dla rowerów. Umożliwi to wygodny wjazd i wyjazd do ulic poprzecznych. Na ten projekt zagłosowało ponad 450 osób.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ