Koncerty z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Koncerty z okazji Narodowego Święta Niepodległości

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Ursynowie odbędą się dwa koncerty: „Wolna i niepodległa…” oraz „W 210. rocznicę bitwy pod Raszynem”.

Koncert „Wolna i niepodległa…” rozpocznie się 11 listopada o godzinie 12.00 w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (al. KEN 101). Będzie składać się z utworów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, a także z pieśni patriotycznych z okresu Powstania Listopadowego, II wojny światowej oraz Powstania Warszawskiego. Usłyszymy m.in.: „Poloneza warszawskiego”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Deszcz jesienny deszcz”, „Czerwone maki”…

O godz. 19 w kościele pw. św. Katarzyny (ul. Fosa 17) odbędzie się koncert „W 210. rocznicę bitwy pod Raszynem”. W programie koncertu znalazły się utwory z tamtych czasów, m.in. pieśni patriotyczne, marsze polskie i austriackie, teksty literackie opisujące bitewne zmagania pod Raszynem, czy Marsz wojenny Księcia Józefa Poniatowskiego.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny. Realizowany od kilkunastu lat cykl comiesięcznych prezentacji muzyki dawnej pn. „Muzyka u św. Katarzyny” to projekt Polskiego Towarzystwa Muzyki Dawnej Oddział w Warszawie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ