Kolejny odcinek bulwarów w budowie

Kolejny odcinek bulwarów w budowie

0
PODZIEL SIĘ

Otoczenie pomnika Syrenki zmieni się nie do poznania, a nowe bulwary wydłużą się o 200 metrów. Rozpoczęły się prace na nadwiślańskiej promenadzie na odcinku od wysokości ul. Tamka do mostu Świętokrzyskiego.

Na bulwarze ruszyły pierwsze prace budowlane, a wokół terenu prac pojawiło się ogrodzenie.

– Rozpoczęły się prace, które odmienią najbliższe otoczenie nadwiślańskiego pomnika Syrenki i okolic mostu Świętokrzyskiego. Oglądając plany i wizualizacje mogę powiedzieć śmiało, że odcinek ten będzie naprawdę spektakularny – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Podczas prowadzenia prac przez cały czas utrzymywana będzie drożność ciągów pieszo-rowerowych tak, aby utrudnienia związane z budową były jak najmniej uciążliwe dla użytkowników. Wartość kontraktu z firmą Skanska to 14 900 000 zł netto.

Rozstrzygnięty został też konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną bulwarów na odcinku od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki wraz ze skwerem Tadeusza Kahla. Zwycięzcą dwuetapowego konkursu została warszawska pracownia WXCA Sp. z o.o. Sędziowie w uzasadnieniu werdyktu docenili przede wszystkim „miejski charakter zaprojektowanych przestrzeni umożliwiający zbliżenie miasta do rzeki w sposób godzący zabudowę ze zróżnicowanymi formami zieleni w obrębie terenu zagospodarowania”, „wprowadzenie czytelnego sferowania intensywności zagospodarowania pomiędzy miastem a rzeką”, a także „możliwość etapowania inwestycji”.

Mieszkańcy Warszawy od połowy sierpnia mogą już korzystać z ponad dwukilometrowego odcinka nowych bulwarów nad Wisłą. Do dyspozycji odwiedzających są tu m.in. pluskawisko, animacje sportowe dla rodzin, plaża, plac zabaw z figurami wiślanych ryb, trampoliny ukryte w nawierzchni, zielone pergole, a także punkty gastronomiczne, informacji turystycznej oraz toalety publiczne. Bulwary są zintegrowane z Nadwiślańskim Szlakiem Rowerowym prowadzącym wzdłuż całego warszawskiego odcinka Wisły. Dla wygody mieszkańców zamontowano także stojaki na jednoślady.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ